Żukowo. Rusza głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego

Żukowo. Rusza głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego

Jutro, a więc w czwartek 9 czerwca ruszy głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w gminie Żukowo. Za nami losowanie kolejności projektów zakwalifikowanych do głosowania, przeprowadzone przez zespół konsultacyjny, powołany przez burmistrza Wojciecha Kankowskiego. W tym roku mieszkańcy będą mogli wybierać spośród 47 propozycji projektów. Głosowanie potrwa do 23 czerwca.

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem tej strony internetowej. Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz – elektronicznie. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy gminy Żukowo. Aby prawidłowo oddać głos, należy podać imię i nazwisko, PESEL oraz adres zamieszkania.

W przypadku osób, które nie ukończyły 18. roku życia, wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego (należy załączyć w systemie skan zgody).

Reklamy

Każdemu głosującemu przysługują:

-3 głosy na projekty sołeckie (jeśli zamieszkujesz w jednym z sołectw na terenie gminy Żukowo (z wyłączeniem miasta Żukowo i sołectwa Żukowo) lub ogólnomiejskie (jeśli jesteś mieszkańcem miasta Żukowo, tj. osiedla Nowe, Dolne, Wybickiego, Norbertanek, Elżbietowo oraz Sołectwa Żukowo Wieś)

-3 głosy na projekty ogólnogminne (dotyczący całej gminy Żukowo). Głosami można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie 3 głosy jednemu projektowi, jak i po jednym głosie na trzy różne projekty, itp. Dla sołectw Babi Dół i Nowy Świat nie ma projektów sołeckich.

Wyniki głosowania poznamy pod koniec czerwca.

-Zapraszam wszystkich mieszkańców do głosowania i wyboru projektu bądź projektów, zaś całemu zespołowi konsultacyjnemu serdecznie dziękuję – mówi burmistrz Wojciech Kankowski.

Listę wszystkich projektów pobrać można TUTAJ.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*