Żukowo. Szykuje się wielkie wydarzenie sportowe

Żukowo. Szykuje się wielkie wydarzenie sportowe

Już w najbliższą sobotę X kwietnia prolog X jubileuszowej edycji „Kaszuby Biegają”, inauguracja IX edycji Regionalnej Piłki Nożnej Dzieci i VI Marsz i Bieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to prawdziwy festiwal sportu.

O godz. 9.30 ruszą rozgrywki piłkarskie dzieci i młodzieży, w których zmierzy się 36 drużyn w rocznikach 2008-09, 2010-11, 2012-13 i 2014-15.

-Cieszymy się, że po raz IX dzieciaki z całego województwa będą mogły uczestniczyć w RegioLidze. Przed nami wielka inauguracja w Żukowie. Będziemy obserwować przyszłych Lewandowskich – zapowiada Jan Górski, prezes RegioLigi. Nie zabraknie pucharów, medali i smacznego poczęstunku.

Reklamy

Po zimowej przerwie na mapy północnej Polski wraca cykl „Kaszuby Biegają”, który w tym roku świętuje swój X Jubileusz. Prolog 12-etapowych zmagań na 10 km wystartuje o godz. 11. Inauguracyjne zawody czekają na miłośników cyklu KB na 5 km oraz „Małe Kaszuby Biegają”.

Młodzi biegacze pobiegną w 14 kategoriach na dwóch dystansach: 400 i 800 metrów, pierwszy start o godz. 9.45. Bieg na 5 km wystartuje zaś o godz. 10.

-To niesamowite, że już po raz dziesiąty będziemy pokazywać biegaczom z całej Polski nasze cudowne Kaszuby. Impreza, którą organizujemy to z roku na rok coraz większe wyzwanie, ale też satysfakcja, że udaje się aktywizować z powodzeniem pomorskie społeczeństwo. Czeka nas jeszcze uroczysta gala za rok 2021, o której będziemy informować, ale na tę chwilę zapraszamy do Żukowa na festiwal sportu. Zapomnijmy na chwilę o smutkach, które nas otaczają i nakręćmy się pozytywną energią – zaprasza Henryk Miotk, dyrektor „Kaszuby Biegają”.

Oprócz rywalizacji przygotowane zostały także aktywności rekreacyjne. Mianowicie VI edycja Marszobiegu Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty na dystansie 1,6 km, na który zapraszamy całe rodziny, bez zapisów, bez opłat – start godz. 11.05. Najmłodsi zaś pobiegną o godz. 10.45 w ramach Biegu Przedszkolaka na 100 metrów.

Na każdego czekać będzie poczęstunek oraz upominki.

Organizatorem festiwalu sportu jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej. Patronat objęli Jan Kleinszmidt, przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Bogdan Łapa, starosta kartuski oraz Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*