fot. GKS Cartusia

Zwycięstwo kartuskiego zapaśnika z wice Mistrzem Świata

W Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęła się faza play-off’ów Krajowej Ligi Zapaśniczej. Dwójka zawodników GKS Cartusia Kartuzy wzięła w nich udział. To Gevorgowi Sahahyanowi udało się zwyciężyć srebrnego medalistę z Paryża.

fot. GKS Cartusia

Zawodnicy GKS Cartusia Kartuzy walczący w barwach łódzkiego KS BudowlaniGevorg Sahahyan i Krzysztof Niklas – zmierzyli się z konkurencją w fazie play-off’ Krajowej Ligi Zapaśniczej.

Pierwszy z nich zmierzył się z repreznatem drużyny miejscowych AKS Piotrków Trybunalski. Szala zwycięstwa w walce z Mateuszem Bernatkiem odpoczątku była po stronie Gevorga. Zmusiło to srebrengo medalistę z Paryża ubiegłego roku do pasywności i w ostateczności do ostrzeżeń i zejścia do parteru. Właśnie wtedy Gevorg wykonał rzut za dwa punkty i utrzymał swoje prowadzenie do końca spotkania. Tym samym dał on swojej drużynie pewne trzy punkty i zwiększył jej prowadzenie.

Reklamy

Krzysztof Niklas, musiał uznać techniczną i fizyczną przewagę Zhana Beleniuka. Jest on srebrnym medalistą z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*