4 kierowców zatrzymanych w weekend. Jeden z dożywotnim zakazem prowadzenia

4 kierowców zatrzymanych w weekend. Jeden z dożywotnim zakazem prowadzenia

Podczas minionego weekendu kartuscy policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu mimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Ponadto jeden z kierowców nie miał uprawnień do kierowania. Mundurowi zatrzymali też kierowcę seata, który prowadził pojazd pomimo dożywotniego zakazu. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Do pierwszej interwencji doszło w sobotę tuż po godzinie 23 w Niestępowie (gm. Żukowo). Dzięki zgłoszeniu obywateli, kartuscy policjanci zatrzymali 58-letnią kobietę, która podróżowała peugeotem, pomimo tego, że wcześniej spożywała alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Kolejnego kierowcę w niedzielę po godzinie 1 zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ze Stężycy. Mundurowi skontrolowali w miejscowości Kolano 38-letniego kierowcę mazdy. Podczas czynności funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Policjanci zbadali trzeźwość 38-latka. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca mazdy ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że 38-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego nie miał uprawnień do kierowania.

Reklamy

Informację o kolejnym nietrzeźwym kierowcy kartuscy policjanci otrzymali tuż przed godziną 3. Policjanci natychmiast pojechali do Borkowa (gm. Żukowo), gdzie miał się znajdować kierowca pod wpływem alkoholu. Dzięki reakcji i pomocy obywateli, funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy, który podróżował mercedesem. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w swoim organizmie 2 promile alkoholu. 25-latek został zatrzymany i przewieziony do kartuskiej komendy.

Ostatni kierowca został zatrzymany przez kartuskich funkcjonariuszy w niedzielę po godzinie 10 w Brodnicy Górnej (gm. Kartuzy). Mundurowi skontrolowali 33-letniego kierowcę seata. Jak się okazało, mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Kierowcy, który zdecydowali się na jazdę samochodem pomimo wcześniejszego spożywania alkoholu, odpowiedzą przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Dodatkowo 38-latek odpowie za jazdę pomimo braku uprawnień.

33-latek odpowie za jazdę pomimo dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*