5 kierowców odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W ich złapaniu pomogli obywatele

5 kierowców odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W ich złapaniu pomogli obywatele

W weekend kartuscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 5. kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę mimo tego, że wcześniej spożywali alkohol lub narkotyki. Dodatkowo jeden z kierowców i jego pasażer mieli przy sobie substancje odurzające.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany w sobotnią noc po godzinie 22 w Kartuzach. Mundurowi skontrolowali 20-latka, który podróżował autem marki BMW. Podczas czynności kierowca oraz 19-letni pasażer zachowywali się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Policjanci przeprowadzili kontrolę osobistą, podczas której znaleźli u 20-letniego kierowcy mefedron, a przy 19-latku marihuanę. Dodatkowo mundurowi przeprowadzili na kierowcy BMW wstępne badanie na obecność narkotyków na urządzeniu Drager Drug Test 5000 oraz pobrano mu krew do dalszych badań.

Kolejny z kierowców został zatrzymany w niedzielę rano dzięki informacji otrzymanej od obywateli. Dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o tym, że w Gowidlinie (gm. Sierakowice) pod sklep przyjechał skodą mężczyzna, który może być pod wpływem alkoholu bo wychodząc z pojazdu „zataczał się” oraz uderzył w inny samochód. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci. Zatrzymany 29-letni kierowca skody wydmuchał blisko 2 promile. Mężczyzna został przewieziony do kartuskiej komendy, a pojazd zabezpieczony został na parking policyjny.

Reklamy

Trzeci z kierowców został zatrzymany tego samego dnia wieczorem przez policjantów z kartuskiej patrolówki. Mundurowi skontrolowali 22-letniego kierowcę peugeota. Podczas czynności mężczyzna zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów co do jego stanu trzeźwości. Mundurowi przeprowadzili wstępne badanie na obecność narkotyków na urządzeniu Drager Drug Test 5000. Przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne, bo policyjne badanie wykazało, że jest on pod wpływem narkotyków. Dodatkowo pobrano mu krew do dalszych badań.

Tej samej nocy mundurowi zatrzymali w Kobysewie (gm. Przodkowo) 28-letniego kierowcę audi, który podobnie jak poprzedni mężczyzna podczas kontroli zachowywał się nerwowo. Badanie narkotestem wykazało, że może być on pod wpływem amfetaminy. Mundurowi przewieźli 28-latka do szpitala w celu pobrania krwi do dalszych badań.

Ostatni z kierowców został zatrzymany w Chwaszczynie dzięki zgłoszeniu obywateli. Mundurowi zatrzymali 35-letniego kierowcę forda, który wydmuchał ponad promil. Wszystkim kierowcom mundurowi elektronicznie zatrzymali prawo jazdy. Dodatkowo wkrótce usłyszą oni zarzuty i za swoje postępowanie poniosą odpowiedzialność karną.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*