Bieg Arasmusa w Kiełpinie

Bieg Arasmusa w Kiełpinie: listy startowe zapełnione [ZDJĘCIA]

W sobotę, 24 września odbędzie się 1. Bieg Arasmusa. W biegach sobotnich biegach w Kiełpinie wystartuje blisko tysiąc osób. Zainteresowanie imprezą przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wszystkie listy startowe są już zapełnione! Szykuje się jedna z największych imprez sportowych na Kaszubach!

1.-BIEG-ARASMUSA-8

Zdjęcie 1 z 6

Fot.: mat. organizatora

– Codziennie mamy po kilkanaście zapytań dotyczących startu w Arasmusie – mówi Karol Nowakowski, dyrektor biegu. – Gdybyśmy ustalili limit na 600 zawodników w biegu głównym to najprawdopodobniej tylu biegaczy pobiegłoby w Kiełpinie! Jednak nie chcemy zwiększać limitów kosztem jakości imprezy. To będzie wyjątkowy dzień w historii naszej miejscowości celebrujący również 775-lecie powstania Kiełpina – przekazuje trener Nowakowski.

Inaczej organizator imprezy postąpił w przypadku biegów dziecięcych. – Widząc zainteresowanie biegami dziecięcymi, 3 dni po zamknięciu zgłoszeń zwiększyliśmy limit do 240 małych sportowców – informuje dyrektor biegu. – Dodatkowe 40 miejsc rozeszło się w ciągu kilkudziesięciu minut! 

Reklamy

Zobacz też: 54. Bieg Westerplatte w Gdańsku: żukowianie rywalizowali o złoto [ZDJĘCIA]

Ogólnopolski Bieg Arasmusa będzie jednym z ważniejszych elementów obchodów 775-lecia powstania Kiełpina oraz upamiętnienia zasłużonego rektora kiełpińskiej parafii jakim był Patron biegu ks. Antoni Arasmus.

Elita i nagrody

Bieg główny, który pod koniec sierpnia otrzymał atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, zgromadzi przede wszystkim biegaczy amatorów, ale też i tych, którzy w swojej karierze walczą z najlepszymi na świecie. Elitę biegu mężczyzn tworzą Kenijczyk Dominic Mailu Musyimi, który w tym roku wygrał kilka mocno obsadzonych wyścigów w Polsce w tym sezonie, Marek Kowalski i Łukasz Kujawski. Ta dwójka w swoim dorobku ma kilkanaście medali mistrzostw Polski na różnych dystansach. Byli też uczestnikami mistrzostw Europy i świata w biegach przełajowych. Marek ostatnio w samotnym biegu zwyciężył w 54. edycji Biegu Westerplatte na 10 km z wynikiem 30:03

Wśród pań, mimo problemów zdrowotnym w tym sezonie i kontuzji, faworytką jest mieszkanka Kiełpina – Dominika Nowakowska, wielokrotna mistrzyni Polski na 5 km, 10 km, finalistka mistrzostw świata.O podium będzie chciała powalczyć Monika Czapiewska.  Rekord życiowy w Kiełpinie pragnie ustanowić Beata Lupa z Białegostoku.

Zawodnicy z czołówki powalczą o premie finansowe – 800 zł za I miejsce, 600 zł – II miejsce, 500 zł – III miejsce oraz odpowiednio 400-200 zł za miejsca IV-VI. Ponadto biegacze płci męskiej, którzy trasę pokonają poniżej 15 minut, a zawodniczki poniżej 17 minut otrzymają wartościowe bonusy. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych mogą liczyć na oryginalne szklane trofea i nagrody rzeczowe.

Bieg Arasmusa w Kiełpinie: atest i utrudnienia w ruchu

Beg Arasmusa w Kiełpinie to jedna z niewielu „piątek” na całym Pomorzu z atestem PZLA. Trasa wiedzie drogą powiatową, główną ulicą Kiełpina – ul. Długą, na półmetku następuje nawrót i powrót na stadion. Trasa jest szybka. Będą padały rekordy. Jednocześnie informujemy o utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej w Kiełpinie na ul. Długiej od wysokości stadionu sportowego (Długa 78) do Bernardówki (skrzyżowania na trasie Somonino-Kartuzy). Utrudnienia i wstrzymanie ruchu z przerwami nastąpi w od 15:00 do 15:30 oraz od 15:15 do 17:00. Organizatorzy proszą kierowców o szczególną ostrożność w pobliżu stadionu od momentu rozpoczęcia imprezy aż do zakończenia z uwagi na poruszanie się zawodników poboczem drogi z parkingów na miejsce imprezy.

Bieg Arasmusa w Kiełpinie dla Witka!

Bieg Arasmusa w Kiełpinie ma wymiar charytatywny. Każde 3 zł z opłaty startowej w biegu głównym przeznaczone zostanie na pomoc Witoldowi Brylowskiemu. Dwudziestolatek z Kiełpina, nie jet w stanie samodzielnie funkcjonować i wymaga stałej opieki. 

Program:

11:00 – 15:30 – biuro zawodów

13:30  START BIEGÓW DZIECIĘCYCH
14:30  DEKORACJA BIEGÓW DZIECIĘCYCH
15:00  OFICJALNE OTWARCIE BIEGU 
15:15  BIEG RODZINNY 1km  zapisy na miejscu  tylko 200 miejsc!
16:00  START  BIEGU GŁÓWNEGO 5km i marsz nordic walking 5km
16:40  recital IGI FIERKA  zwyciężczyni SZANSY NA SUKCES
17:30  DEKORACJA I LOSOWANIE NAGRÓD
14:00  18:00  ATRAKCJE DLA DZIECI
19:00  24:00  DYSKOTEKA  prowadzi dj BARTŁOMIEJ PLICHTA

Zobacz też: Bieg Arasmusa w Kiełpinie: listy startowe zapełnione [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*