Borcz. Szkoła podstawowa zostanie rozbudowana

Borcz. Szkoła podstawowa zostanie rozbudowana

Dzięki udziałowi w 6. edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych gm. Somonino może ruszyć z rozbudową Szkoły Podstawowej w Borczu.

Wczoraj 23 kwietnia podpisano umowę z wykonawcą, którym została firma HGO DEVELOPERS Sp. z.o.o. z Chojnic. Wartość robót budowlanych wyniesie 441 111,14 złotych, w tym dofinansowanie na poziomie 432 068,36 złotych. Nauczanie w Szkole Podstawowej w Borczu odbywa się w dwóch budynkach – starym i nowym. Planowane przedsięwzięcie dotyczy starego budynku szkoły.

Zakres planowanej inwestycji obejmuje: termomodernizację obiektu, w tym ocieplenie ścian zewnętrznych z wymianą pokrycia dachowego z eternitu na blachodachówkę, remont poddasza nieużytkowanego, montaż stalowych schodów zewnętrznych, remont ścian fundamentowych, wymianę orynnowania i obróbek blacharskich, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie stropu poddasza nieużytkowanego, instalacje c.o. i elektryczna, wykonanie opaski wokół budynku, uporządkowanie terenu.

Reklamy

Inwestycja przyczyni się do zabezpieczenia obiektu przed utratą ciepła oraz do obniżenia kosztów energii, a tym samym kosztów utrzymania budynku. Ponadto bardzo ważnym elementem przedsięwzięcia jest wymiana pokrycia dachowego z azbestu na budynku oświatowym. Odnowiony budynek zapewni dzieciom godne warunki nauczania i wychowania w swojej szkole.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*