fot. Radunia Stężyca

Brązowy medal Raduni Stężyca w Lotos Griffin Cup

To już kolejny świetny występ stężyckiego zespołu w rozgrywkach z cyklu Lotos Grifiin Cup. Sobotni medal to już piąta nagroda wywalczona przez klub w tym turnieju. Nie zabrakło emocji.

no images were found

Na stężyckiej hali został rozegrany kolejny turniej piłki nożnej z cyklu Lotos Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosława Michalskiego. Tym razem w szranki stanęło 12 zespołów z rocznika 2008. Znakomicie spisali się w nim po raz kolejny piłkarze Raduni Stężyca.

Zespoły zostały rozlosowane do trzech czterozespołowych grup. Piłkarze Raduni Stężyca trafili do grupa A. Na inaugurację zremisowali z Kaszubią Studzienice w bezbramkowym meczu. Następnie pokonali Lidera Rychnowy 4:0. W ostatnim meczu grupowym zremisowali z Gryfem Słupsk 1:1. Uzyskali w ten sposób wyjście z grupy A do fazy pucharowej turnieju.

Reklamy

W ćwierćfinale Raduniacy wygrali z Pogonią Lębork 1:0, a w półfinale ulegli U2 Bytów 4:0. W małym finale piłkarze zespół ze Stężycy wygrał z Gryfem Słupsk 4:1. W ten sposób zdobyli brązowe medale Lotos Griffin Cup. Zwycięzcą rozgrywek został zespół Bałtyku Gdynia, który w finale turnieju pokonał U2 Bytów 3:1.

Najlepszym bramkarzem rozgrywek wybrany został Nikodem Orlikowski z Raduni Stężyca. Medale, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczał wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej – Maciej Wierzbowski.

Radunia wystąpiła w składzie: Nikodem Orlikowski, Oliwier Diks, Wiktor Naczk, Hubert Skorowski, Igor Kukliński, Kacper Kobiela, Aleksander Meier, Jakub Dułak, Szymon Mejer i Maksymilian Ciechanowski.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*