Chmielno. Gmina ostrzega przed oszustami

Chmielno. Gmina ostrzega przed oszustami

„Urząd Gminy Chmielno nie ma nic wspólnego z tym spotkaniem ani z akcją zbierania wniosków o dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych” – alarmuje chmieleński samorząd w związku z ulotką, która ostatnio trafiła do skrzynek pocztowych niektórych mieszkańców.

Jak czytamy na stronie internetowej gminy Chmielno, do skrzynek pocztowych mieszkańców gminy trafiły w ostatnich dniach podejrzane ulotki, informujące o tym, iż w GOKSiR w Chmielnie odbędzie się spotkanie w sprawie dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznej.

-Urząd Gminy Chmielno nie ma nic wspólnego z tym spotkaniem ani z akcją zbierania wniosków o dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych – czytamy w komunikacie chmieleńskiego samorządu. – Ostrzegamy Państwa przed możliwością oszustwa. Ulotka jest zredagowana tak, aby wzbudzić fałszywe poczucie organizowania naboru przez gminę Chmielno. Tak naprawdę jest to nabór organizowany przez prywatny podmiot, który nie ujawnia swoich danych. Na ulotce podano jedynie numer telefonu, bez nazwy firmy/fundacji czy danych osobowych osoby odpowiedzialnej za wydarzenie.

Reklamy

Chmieleński urząd zwraca również uwagę, że dofinansowanie w wysokości 65 procent to duża okazja i gdyby było możliwe do osiągnięcia – ustawiłaby się kolejka chętnych aby takie dofinansowanie uzyskać, bez potrzeby roznoszenia ulotek po domach.

-Jeżeli ktoś z Państwa wybierze się na to spotkanie – pamiętajmy, aby nie płacić żadnych pieniędzy z góry, ani zaliczki na montaż instalacji, ani żadnych opłat za wypełnienie czy złożenie wniosku, ani opłat wstępnych czy manipulacyjnych – alarmuje Urząd Gminy Chmielno.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*