Dzień Dawcy Szpiku w Mojuszu

Dzień Dawcy Szpiku w Mojuszu: zarejestrowały się 873 osoby

Dzień Dawcy Szpiku w Mojuszu, zorganizowany przez Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska oraz miejscowych strażaków, odbył się w niedzielę, 8 stycznia. Zorgnanizowany został z myślą o Pawle Marcińskim, 36-letnim mieszkańcu Mojusza, który potrzebuje szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Paweł Marciński to 36-latek, strażak, ojciec dwóch synów i mąż. O tym, że jest chory na białaczkę limfatyczną dowiedział się prze ledwie kilkoma miesiącami. Diagnoza brzmiała: ostra białaczka limfatyczna. Doraźnie trzeba pacjentowi przetaczać krew. Ratunek w przeszczepie szpiku kostnego. 

Zobacz też: Somonino ratuje Olę! [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Pawłowi pomagają koledzy z OSP. Oni to wystąpili z apelem o oddawanie krwi dla Pawła. Akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku przeprowadziła Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska.

Reklamy

Do rejestracji mogła przystąpić każda zdrowa osoba w wieku 18- 55. Najpierw czekał ją wywiad medyczny, następnie wypełnienie formularza, a w końcu  pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka. Rejestrację chętnych przedłużono z powodu rekordowego zainteresowania mieszkańców. 

Skomentuj: Dzień Dawcy Szpiku w Mojuszu: zarejestrowały się 873 osoby 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*