Fot.: ZSP Somoino

Dzień otwarty w ZSP Somonino nie tylko dla gimnazjalistów [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty w ZSP Somonino odbył się 21 marca. Progi szkoły przekroczyło tego dnia około 400 uczniów z 13 gimnazjów powiatu kartuskiego. Przybyłym w ciekawym programie zaprezentowali się i nauczyciele i uczniowie. Zobacz zdjęcia!

zsp_somonino_1

Zdjęcie 1 z 40

Fot.: ZSP Somonino

 Były  pokazy  kulinarne, popisy barmańskie, prezentacje wyjazdów i staży zagranicznych, gry, quizy i konkursy, reklamujące ofertę zawodów: gastronomicznych, hotelarskich, turystycznych oraz kierunków w ramach klas wielozawodowych.

Zobacz też: ZSP Somonino: jubileusz 35-lecia [ZDJĘCIA]

Z gimnazjalistami tego dnia spotkali się również przedstawiciele pracodawców, z którymi ZSP Somonino współpracuje, m.in.: hoteli PURO w Gdańsku i „Pod Orłem” w Kartuzach oraz pizzerii FIFI. Z młodzieżą spotkał się również Zbigniew Jarecki z Kaszubskiego Związku Pracodawców.

Reklamy

Dzień otwarty w ZSP Somonino: wspólne pichcenie i podchody

Gimnazjalistów szczególnie zainteresowały sale multimedialne i pracownie gastronomiczne. Cieszyła możliwość rozmowy z nieco starszymi kolegami i koleżankami. – Nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas gotowania, flambirowania, serwowania deserów i obsługi konsumenta, promocji zdrowej żywności – mówi Agnieszka Głodowska, doradca zawodowy w ZSP Somonino. – Niemałe ożywienie tego dnia wprowadzili uczniowie IV klasy ze Szkoły Podstawowej z Kiełpina, którzy również przybyli w celu poznawania zawodów. Mogli oni rozwinąć swoje umiejętności w kuchni – przygotowując pizzę, poznać szkołę, biorąc udział w podchodach, podczas których musieli rozwiązywać łamigłówki oraz wykonać ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne, a wszystko w ramach zajęć z „Liczbą Pi”. Zakończyli dzień pełen nowych doświadczeń, pokazem filmu „Epidemia liczby Pi”, słodkim poczęstunkiem i na koniec odebrali zasłużone nagrody – dodaje nauczycielka.

W trakcie dnia otwartego w somonińskiem zespole szkół ponadgimnazjalnych odbył także turniej gier planszowych. Uczniowie walczyli ze sobą zespołowo w grach takich, jak m.in.: Jungle Speed, Maskarada i Kolejka, w trzech sprawnościach: przebiegłość, planowanie i prędkość. Zwycięzcy: ZSP w Somoninie (pierwsze miejsce) oraz  dwie drużyny z Gimnazjum z Kamienicy Szlacheckiej (II i III miejsce).

Na zakończenie spotkania w somonińskiej placówce wszyscy goście mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie.

Skomentuj: Dzień otwarty w ZSP Somonino nie tylko dla gimnazjalistów [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*