fot. Alicja Hinc

Konkurs Gastronomiczny Oliviera Roellingera w ZSP w Somoninie [ZDJĘCIA]

Konkurs Gastronomiczny Oliviera Roellingera odbył się w czwartek, 6 kwietnia w ZSP w Somoninie. Celem konkursu jest propagowanie dań z ryb i owoców morza, nie należących do gatunków zagrożonych wyginięciem, czy też przełowieniem. Zobacz zdjęcia!.

 

Konkurs Oliviera Roellingera 001

Zdjęcie 1 z 83

Fot. Alicja Hinc

Konkurs Gastronomiczny Oliviera Roellingera w ZSP w Somoninie odbywa się już drugi rok z rzędu. W tym roku eliminacje przeszło siedmioro uczniów szkół gastronomicznych. Wśród nich było 6 uczniów z Polski i jeden z Węgier.

Każdy z młodych kucharzy musiał przygotować dwa dania – jedno domowe,  a drugie restauracyjne. Zadanie wymagało również wycenienia kosztów produktów oraz perfekcyjnej znajomości użytych składników. Z tej wiedzy uczestnicy zostali rozliczeni w ostatnim etapie konkursu podczas rozmowy z jurorami.Mieli wtedy szanse opowiedzieć o tym, co przyrządzili oraz wykazać się wiedzą na temat sposobu połowu ryb i owoców morza, które wykorzystali w daniach.

Reklamy

Zobacz także: Poznań Motor Show, czyli lśniące auta i piękne dziewczyny [ZDJĘCIA]

Międzynarodowy Konkurs Gastronomiczny Oliviera Roellingera -laureaci:

Daniel Szȕcs – Węgry

Dawid Leik – Polska (ZSP w Somoninie)

Jakub Kotapski (ZS nr 1 w Grodzisku Mazowieckim)

 

Konkurs Oliviera Roellingera
fot.: mat.organizatora

 

Organizator konkursu, Olivier Roellinger podkreśla: – Kucharze są współodpowiedzialni za postrzeganie przez konsumentów, jak ważne jest zachowanie naszych zasobów oceanicznych. Jeśli ten konkurs został rozszerzony na poziomie europejskim, to dlatego, że ta świadomość wzrosła również wśród naszej młodzieży. Ci młodzi kucharze mogą przyczynić się do mobilizacji całego środowiska gastronomicznego w całej Europie. 

Konkurs Oliviera Roellingera jest Współfinansowany jest przez SeaWeb Europe i Ferrandi Paris, we współpracy ze szkołą Dinard Catering oraz Relais et Chateaux. Konkurs ma na celu edukację przyszłych pokoleń młodych kucharzy i specjalistów gastronomii w zakresie zasobów morskich i roli, jaką mogą odegrać oni w przemyśle gastronomicznym.

Polska edycja konkursu jest organizowana pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego

Skomentuj: Konkurs Gastronomiczny Oliviera Roellingera w ZSP w Somoninie [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*