fot. K. Fetisova / zKaszub.info

Energiczne Sobótki w Żukowie! Wystąpił Baranovski, Filip Lato i Grzegorz Hyży [ZDJĘCIA]

Baranovski, Filip Lato i Grzegorz Hyży to gwiazdy tegorocznych Sobótek w Żukowie. Pogoda dopisała, a co za tym idzie publiczność! Sobótki w Żukowie 2019.

[Not a valid template]Sobótki w Żukowie to już tradycja. W tym roku ponownie nie zabrakło koncertów, atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz tradycji sobótkowych. 

Na scenie wystąpili zarówno lokalni artyści, jak i popularne gwiazdy. Rozpoczęło się od najmłodszych wokalistek, mieszkanek gminy Żukowo, które stawiają swoje pierwsze kroki w muzyczne. Po nich na scenie pojawiła się Khrystyna Fetisova, a tuż po niej Dominika Kwiatkowska. Później przyszedł już czas na tegorocznej gwiazdy. Wystąpili: Baranovski, Filip Lato oraz Grzegorz Hyży

Reklamy

Najpiękniejszy wianek sobótkowy

Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wianek. Uczestnicy mogli wcześniej przygotować wianek i dostarczyć go na wydarzenie, bądź przygotować go na miejscu, w namiocie przy scenie. Konkursowy wianek powinien mieć trwale przymocowaną jedną lub więcej świec, a jego średnica powinna wynosić do 30 cm. Jury oceniając konkursowe wianki brało pod uwagę: staranność wykonania, dobór materiałów, zgodność z wymogami regulaminu, ogólne wrażenie artystyczne oraz estetyka wykonania.

Najlepsi twórcy odebrali nagród z rąk Burmistrza Żukowa Wojciecha Kankowskiego oraz Dyrektorki Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie Aleksandry Rogalewskiej-Kania. 

Żukowskie, olbrzymie ognisko

Nie mogło zabraknąć wielkiego, sobótkowego ogniska. Rozpalił jest włodarz gminy Wojciech Kankowski. Jak zawsze ognisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców, a wielkość ogniska robiła wrażenie. 

Sobótki w Żukowie 2019
Rozpalenia ogniska dokonał Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski fot. P.CH. / zKaszub.info

Sobótki w Żukowie zakończyły się pokazem fajerwerków. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*