Sobótki w Żukowie już w tę sobotę! Świętować będziemy m.in. z Grzegorzem Hyżym

Sobótki w Żukowie już w tę sobotę! Świętować będziemy m.in. z Grzegorzem Hyżym

Sobótki w Żukowie już 22 czerwca! W parku nad jeziorkiem odbędą się koncerty gwiazd. Wystąpią między innymi Baranovski, Filip Lato oraz Grzegorz Hyży. Oprócz tego czekać będzie wiele przygotowanych atrakcji.

Sobótki w Żukowie już w tę sobotę! Świętować będziemy m.in. z Grzegorzem Hyżym. / fot. Martyna Fularczyk

Na tegorocznych sobótkach scena będzie obfitować w koncerty rozpoznawalnych artystów sceny polskiej. Impreza zacznie się o godzinie 17:00 w sobotę 22 czerwca, a rozpoczną ją występy zdolnych, lokalnych artystów, czyli dzieci i młodzież ze szkół. Swój występ będą mieć m.in. zespół wokalny „Fermata”. Na scenie wokalnie zaprezentują się także znane dobrze w powiecie kartuskim Khrystyna Fetisova oraz Dominika Kwiatkowska. 

Od godziny 19.40 na scenie dominować będzie męski skład Gwiazd, w którym wystąpią: Baranovski, Filip Lato oraz Grzegorz Hyży.

Reklamy

Poza koncertami na scenie, tradycyjnie odbędą się także warsztaty wyplatania wianków. Po godzinie 19 zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy wianek, a następnie wszystkie wiązanki zostaną wypuszczone na wody jeziorka Żukowskiego. Oprócz tego nad jeziorkiem nie zabraknie przygotowanych atrakcji dla gości w każdym wieku m.in. zjeżdżalnie, dmuchane zamki, stoiska gastronomiczne, oraz budki z pamiątkami i gadżetami. Około godziny 20.40 uroczyście zostanie rozpalone sobótkowe ognisko przez burmistrza Żukowa Wojciecha Kankowskiego. Całe wydarzenie hucznie zakończy pokaz sztucznych ogni o północy. 

CZYTAJ TEŻ: Rozpoczęcie wakacji z Future Folk, Cleo i Sarsą! Sobótki 2018 w Żukowie

– Jest to jedna ze starszych imprez w całym powiecie. Ona ma już taką swoją tradycję i myślę, że mieszkańcy Żukowa trochę się już do tego przyzwyczaili i nawet jeśli pogoda jest trochę niesprzyjająca to zupełnie nie zniechęca do przybycia nad jeziorko. My też zawsze dosyć hucznie i głośno kończymy te sobótki. W tym roku też będzie pokaz sztucznych ogni o północy. A dodatkowo jeżeli ktoś nie tylko stawia na dobrą zabawę, ale chciałby zrobić coś dobrego to jeszcze też będziemy kwestować na zakup protezy ręki, dla mieszkanki naszej gminy dla Pauliny z Miszewa. Można nie tylko się pobawić, ale też jeszcze komuś pomóc – mówiła Dyrektorka Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie, Aleksandra Rogalewska-Kania. 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*