Festiwal Trzech Kultur

Festiwal Trzech Kultur, czyli Kociewie, Kaszuby i Kujawy po sąsiedzku!

Festiwal Trzech Kultur Kociewie -Kaszuby – Kujawy po Sąsiedzku odbędzie się w niedzielę, 25 września w Wiosce Chlebowej w Janiej Górze w powiecie świeckim. Na imprezę zaprasza Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub”.

Festiwal Trzech Kultur

Lokalna Grupa Działania ,,Gminy Powiatu Świeckiego” wraz z Partnerami, wśród których region Kaszub reprezentuje Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” serdecznie zapraszają na Festiwal Trzech Kultur Kociewie – Kaszuby – Kujawy po Sąsiedzku!

Zobacz też: Jarmark Wdzydzki: wielkie święto folkloru [ZDJĘCIA]

Impreza  związana jest z obchodami 150 -lecia działalności Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce. Imprez odbędzie się 25 września 2016 r. (niedziela) w godz. 11.00 – 19.00 na terenie Wioski Chlebowej w Janiej Górze (powiat świecki, gmina Świekatowo).

Festiwal Trzech Kultur

– kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych przy udziale KGW z obszaru Kociewia, Kaszub i Kujaw;
– występy grup i kapel folklorystycznych;
– pokazy dla dorosłych i dzieci smażenia powideł, pieczenia wafli, wyplatania koszy, strugania w drewnie, szydełkowania, tworzenia ozdób itp.;
– pokazy muzealne i eksponaty używane w gospodarstwie domowym i przemyśle i rolnictwie na przestrzeni 150 lat;
– prelekcje na temat: „Rozwój i promocja produktów lokalnych i tradycyjnych szansą rozwoju obszarów wiejskich i kreowania miejsc pracy” oraz „Różnorodność kulturowa sąsiadujących regionów”;
– konkursy dla wystawców i oraz uczestników poświęcony dziedzictwu kulturowemu regionu różnorodności trzech odmiennych kultur.

Reklamy

Skomentuj: Festiwal Trzech Kultur, czyli  Kociewie, Kaszuby i Kujawy po sąsiedzku!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*