Fot.: Waldek Kaiser

Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem: zawody w Gdańsku, Kartuzach i Chmielnie

Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem zaprasza na zawody triathlonowe do Gdańka, Kartuz i Chmielna

Triathlon Chmielno
Fot.: Waldek Kaiser

Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem, podobnie jak w zeszłym roku, przygotowała trzy imprezy.  W tym roku Jednak postanowiła rozszerzyć wyścigi w Chmielnie oraz Kartuzach o dystanse olimpijskie. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Wyścigi skierowane są zarówno do początkujących jak i zaawansowanych zawodników. Dla najmłodszych przewidziano duathlon w Kartuzach oraz triathlon w Chmielnie. Zawody charakteryzują się świetną atmosferą. Krótkie dystanse i małe pętle nie pozwalają się nudzić kibicom a zawodnicy mają ciągły doping. Uczestnicy którzy zdecydują się wystartować w większej liczbie wyścigów otrzymają rabat 10% na drugą oraz 15% na trzecią imprezę.

Zobacz też:  Triathlon Chmielno 2016 [ZDJĘCIA]

Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem zaprasza na Triathlon Gdańsk AWFiS

Termin 30.04.2017

Reklamy

Miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Limit uczestników: 180 osób

Dystans: 0,6 km pływanie + 15 km rower + 3 km bieg

Jest to prawdopodobnie jedyny taki triathlon w Polsce gdzie rywalizacja bezpośrednio przenosi się z pływalni na zewnątrz. Wszystko zaczyna się na pływalni AWFiS. Start odbywa się w grupach 12 osobowych , po dwie osoby na jednym torze. Po wyjściu z wody następuje bezpośrednia zmiana na część rowerową. Strefa zmian znajduje się kilkanaście metrów od pływalni. Wyścig kolarski odbywa się na rowerach MTB po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ostatni etap wyścigu rozgrywa się w na stadionie lekkoatletycznym.

Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem zaprasza na Triathlon Chmielno

Termin: 10.06.2017

Miejsce: Plaża Gminna w Chmielnie

Limit uczestników: 400 osób (200 osób na jeden dystans)

Dystans: 0,75 km pływanie +20 km rower + 5 km bieg

Dystans: 1,5km pływanie + 40 km rower + 10 km bieg

Chmielno w tym roku jest drugim wyścigiem cyklu, który oferuje nam wiele atrakcji. Bogata baza noclegowa w pobliżu startu pozwala na przyjazd całymi rodzinami. Jako pierwszy otwiera rywalizację triathlon dla dzieci od lat 3, który jest świetną zabawą zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Start główny odbywa się z plaży a kończy efektownym wyjściem na stadion gdzie mieści się strefa zmian. Część rowerowa jest wyścigiem typowo szosowym o pofałdowanym profilu. Trasa biegowa jest płaska i zachęca do szybkiego biegania.

Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem zaprasza na Triathlon Kartuzy

Termin 29.07.2017

Miejsce: Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej k. Kartuz

Limit uczestników: 400 osób (200 osób na jeden dystans)

Dystans: 0,75 km pływanie +20 km rower + 5 km bieg

Dystans: 1,5km pływanie + 40 km rower + 10 km bieg

Triathlon Kartuzy zaskoczy niejednego zawodnika. Część pływacka zaczyna się w jeziorze Brodno Wielkie ze startu wspólnego. Po wyjściu z wody zawodnik udaje się do jedynej w swoim rodzaju zadaszonej strefy zmian. Część rowerowa odbywa się na rowerach MTB po malowniczych terenach gminy Kartuzy. Ostatni etap wyścigu kończy się ciężkim biegiem, którego meta znajduje się na szczycie Złotej Góry. W tym roku również odbędzie się duathlon dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Skomentuj: Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem: zawody w Gdańsku, Kartuzach i Chmielnie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*