Gimnazjum nr 2 w Żukowie

Gimnazjum nr 2 w Żukowie w projekcie „Programuj u siebie”

Gimnazjum nr 2 w Żukowie weźmie udział w projekcie „Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju”, realizowane przez Stowarzyszenie Talent na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Spotkanie informacyjne odbędzie się 29 września br. o godzinie 16:00 w siedzibie szkoły, w sali 21 c.

Fot.: pixabay.com
Żukowskie gimnazjum będzie jedną z ośmiu szkół, które zakwalifikowały się do programu. Będzie ono realizowało projekt  „Programuj u siebie”, którego celem jest zbudowanie sieci i wypracowanie efektywnych rozwiązań współpracy na rzecz rozwijania i wspierania aktywności wolontariackiej w szkołach, w którą zaangażowani są nauczyciele, psycholodzy i pedagodzy szkolni oraz uczniowie.   Głównym  punktem programu są cotygodniowe zajęcia pozalekcyjne z programowania od podstaw. 

Zobacz też: XCROSS MTB w Żukowie: relaks na dwóch kółkach [ZDJĘCIA]

Programista to zawód przyszłości. Szacuje się, że ciągu najbliższych  10 lat w Europie powstanie 150 tys. miejsc pracy dla osób wykonujących ten zawód. Specjaliści z zakresu programowania są też świetnie opłacani. Warto więc poznawać tego tajniki zawodu!
Młodzież w nauce programowania wspierają organizacje pozarządowe. Jedną z nich jest Stowarzyszenie Talent z Gdyni. W tym roku szkolnym, dzięki pieniądzom pozyskanym przez stowarzyszenie w ramach konkursu organizowanego przez Fundację PZU, w Żukowie  powstanie ośrodek, w którym młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będzie mogła szlifować swoją wiedzę i umiejętności programistyczne.
Projekt „Programuj u siebie” adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zainteresowanych pozyskaniem wiedzy i umiejętności z zakresu programowania.
W Żukowie ośrodek funkcjonować będzie w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza. Zajęcia prowadzi Sławomir Szymański. Pozostałe ośrodki to  Łączna k Kielc, Psary, Pogorzela k Jarocina,Nowy Dwór Gdański, Włodawa, Kołaczkowo k Wrześni, Pszczyna, Chmielnik oraz Gołdap.

Skomentuj: Gimnazjum nr 2 w Żukowie w projekcie „Programuj u siebie” 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*