GKS Żukowo uległo zespołowi Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów [ZDJĘCIA]

Mimo walki do ostatniej sekundy GKS Żukowo odniosło porażkę w starciu z wiceliderem I ligi. 13 maja drużyna zmierzyła się z zespołem Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów. Ostatni mecz na parkiecie żukowskiej hali zakończył się wynikiem 28:29.

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów

Pierwsza połowa meczu była niezwykle zacięta. Po równej walce pierwsze 30 minut meczu zakończyło się stanem 14:13 dla gości. W drugiej od początku skutecznością wykazywał się Michał Orzechowski, jednak dobra passa szybko się skończyła. W krytycznym momencie na tablicy widniał wynik 24:19 dla zespołu Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów.

Odrabianie strat wzięli na swoje barki Paweł Ciszewski, Karol Radecki i Mateusz Babieracki. Na 4 minuty przed zakończeniem spotkania drużyny zdobyły po 26 bramek. Nerwową końcówkę lepiej jednak rozegrali zawodnicy z Gorzowa. Końcowa syrena zabrzmiała przy wyniku 28:29.

GKS Żukowo znajduje się obecnie na 12 pozycji I ligi piłki ręcznej. Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów jest z kolei zaraz za liderem. Do Spójni Gdynia brakuje im jednego punktu.

Kolejny mecz GKS Żukowo odbędzie się 20 maja. Zespół zmierzy się z pretendentem do Superligi – drużyną Spójnia Gdynia.

Składy:

GKS: Plaszczak, Kaczmarek– Adamczyk 6, Babieracki 6, Marciniak 5, Orzechowski 5, Ciszewski 4, Radecki 2, Wiczkowski, Dzierżawski, Niedziółka, Czarnecki, Reseman.

Kancelaria Andrysiak Stal: Marciniak, Nowicki – Kryszeń 10, Stupiński 4, Starzyński 4, Serpina 4, Gębala 4, Bekisz 3 oraz Smolarek, Turkowski, Droździk, Kłak.

Skomentuj: GKS Żukowo uległo zespołowi Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów [ZDJĘCIA]