Sport. Kolejne medale Mistrzostw Polski lekkoatletów GKS Żukowo i Cartusii Kartuzy

Wszystkie kolory medali padły łupem podopiecznych Krzysztofa Króla w czasie rozgrywanych w Supraślu Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych.

Pięcioro lokalnych lekkoatletów stanęło na linii startu akademickiego czempionatu, jako reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej. Najlepiej spisał się Krzysztof Żygenda, wygrywając na dłuższym dystansie (9km).

Zaraz za nim uplasował się jego klubowy kolega – Daniel Marszk. Na dłuższym dystansie u kobiet kolekcję medali uzupełniła Weronika Mikołajewska – 3. w biegu na 6km. Punkty dla UG zdobywały też Julia Mikołajewska i Julita Maniecka.

Występy naszych dziewczyn walnie przyczyniły się do brązowego medalu w klasyfikacji generalnej drużyn. Męska reprezentacja, podobnie jak przed rokiem, została zaś najlepszą uczelnią w kraju. Zawodnicy GKS Żukowo i Cartusii Kartuzy brali też udział w sztafecie 4x1500m mix, gdzie również zostali Akademickimi Mistrzami Polski.

W tym roku obsada AMP była wyjątkowo liczna, gdyż na podlaskiej trasie stawiło się 630 zawodników z 69 uczelni. Studenci rywalizowali na urozmaiconej terenowo kilometrowej pętli.