Gm. Przodkowo. Podpisano umowę na kompleksowe uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej

Gm. Przodkowo. Podpisano umowę na kompleksowe uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej

Modernizacja przepompowni wody w Szarłacie, rozbudowa 4-ech odcinków sieci wodociągowych oraz modernizacja ujęcia wody w Kawlach Dolnych – te zadania zostaną zrealizowane w gminie Przodkowo w 2023 i 2024 roku w ramach kompleksowego uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej.

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w postępowaniu przetargowym jest Przedsiębiorstwo Budowane „Waciński” Witold Waciński z Kiełpina (gm. Kartuzy). Wartość inwestycji to 7 854 828,20 zł, z czego 95 procent stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wkład własny gminy wyniesie 392 741,41 zł. Realizacja inwestycji potrwa 16 miesięcy.

Jednym z głównych zadań zaplanowanych do realizacji w tym roku jest modernizacja przepompowni wody w Szarłacie. Zakres prac obejmuje: montaż zestawu pompowego II stopnia, zagospodarowanie terenu wraz z wymianą ogrodzenia, zamontowanie zbiornika retencyjnego, montaż agregatu prądotwórczego, pełna termomodernizacja obiektu przepompowni.

Reklamy

Kolejnym zadaniem zaplanowanym na 2023 rok jest rozbudowa 4 odcinków sieci wodociągowych obejmujących dwa odcinki w Czeczewie i po jednym odcinku w Smołdzinie i Rębie o łącznej długości 3062 mb, oraz modernizacja 7 przepompowni ścieków (2 w Młynku, Kczewie, Tokarach, Nowych Tokarach, Załężu i Barwiku), w których wymienione zostaną pompy, wykonane rurociągi tłoczne, zamontowane agregaty prądotwórcze i wymienione ogrodzenie.

Na 2024 rok zaplanowano modernizację ujęcia wody w Kawlach Dolnych. Zakres prac obejmuje: montaż nowej stacji uzdatniania wody, wymianę zestawów pompowych, montaż agregatu prądotwórczego, montaż zbiornika retencyjnego,  pełną termomodernizację obiektu hydroforni oraz zagospodarowanie terenu wraz z wymianą ogrodzenia.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*