Wilanowo. „Podstawówka” z 15 tys. złotych z programu „Sport na Start”

Wilanowo. „Podstawówka” z 15 tys. złotych z programu „Sport na Start”

Na profesjonalny sprzęt sportowy, dodatkowe zajęcia w kilku grupach oraz organizację zawodów przeznaczony został grant Fundacji BGK, który udało się pozyskać Szkole Podstawowej w Wilanowie w gminie Przodkowo.

Środki z programu „Sport na Start” mają na celu wyrównać szansę dzieciom z mniejszych miejscowości w dostępie do różnorodnych dyscyplin sportowych oraz zachęcić ich do aktywnego wypoczynku i rywalizacji, opartej na sprawiedliwości i zasadach fair play.

O ich pozyskanie ubiegać się mogły szkoły, kluby sportowe, stowarzyszenia, samorządy czy jednostki straży pożarnej. Warunkiem było umiejscowienie podmiotu w gminie poniżej 25 tys. mieszkańców.

Reklamy

Środki do 15 tys. złotych mogło otrzymać 30 najlepszych według kryteriów organizatora wniosków. Na liście zwycięzców jako jedyny w województwie pomorskim znalazł się projekt SP w Wilanowie. Placówka większość środków przeznaczyła na zakup sprzętu sportowego.

Osiem profesjonalnych płotków lekkoatletycznych, dziesięć małych płotków, osiem piłek do piłki nożnej, osiem piłek do futsalu, osiem piłek do koszykówki, osiem piłek do siatkówki, osiem piłek do piłki ręcznej, materace gimnastyczne, wózek na sprzęt sportowy pałeczki sztafetowe oraz drabinka koordynacyjna poszerzyły wyposażenie niewielkiej szkoły.

Zobacz również: Podpisano umowę na budowę sali sportowej przy „podstawówce” – II etap

Poza tym zakupione zostały medale i puchary do organizacji zawodów sportowych, które planowane są na wiosnę tego roku. Dzięki pozyskanym funduszom uczniowie od września tego roku mogli brać udział w dodatkowych zajęciach sportowych, prowadzonych w trzech grupach z podziałem na klasy.

Poza dodatkowymi zajęciami z projektu, sprzęt umożliwi szkole znaczne poszerzenie oferty sportowej w przyszłości. Tym bardziej, że na połowę przyszłego roku planowane jest zakończenie prac w nowo powstającej hali sportowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*