Gm. Przodkowo. Środki z Polskiego Ładu na modernizację ujęć wody przyznane

Gm. Przodkowo. Środki z Polskiego Ładu na modernizację ujęć wody przyznane

Dokładnie 9 496 200 złotych otrzyma gmina Przodkowo z rządowego programu Polski Ład na zadanie, związane z gospodarką wodno-ściekową. Zakłada ono m. in. budowę odcinków wodociągowych i kanalizacyjnych na terenie całej gminy. Wójt Andrzej Wyrzykowski podkreśla, że są to sprawy ważne dla mieszkańców.

Gmina Przodkowo, podobnie jak inne gminy pow. kartuskiego, otrzymała ogromne wsparcie z rządowego programu Polski Ład – na modernizację ujęć wody w gminie i uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej. Zadanie zakłada m. in. budowę odcinków wodociągowych i kanalizacyjnych na terenie całej gminy. Wysokość dofinansowania to prawie 9,5 miliona złotych.

Wójt Andrzej Wyrzykowski podkreśla, że będzie to kluczowa, a także rozwojowa inwestycja dla całej gminy, która zakłada ciągły dostęp do bieżącej wody, a zarazem kompleksowe funkcjonowanie sieci kanalizacyjnej. Podkreśla, że są to sprawy ważne dla mieszkańców.

Reklamy

Zobacz również: Rozmowy w Perełce – Andrzej Wyrzykowski: „Nie wiadomo, ile złego narobi jeszcze ta wojna…”

Włodarz dodaje również, iż przy kolejnym rozdaniu środków z Polskiego Ładu, samorząd będzie wnioskował o dofinansowanie rozbudowy szkoły w Przodkowie.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*