Wilanowo. Prace przy sali sportowej postępują

Wilanowo. Prace przy sali sportowej postępują

Funkcje sportowe i oświatowe – to zagwarantować ma nowa sala sportowa w Wilanowie. Prace przy jej budowie trwają. Oprócz obiektu sportowego powstanie też część dydaktyczna, wyposażona w cztery sale lekcyjne, a także węzły sanitarne dla uczniów i personelu.

Trwa budowa sali sportowej z częścią dydaktyczną przy Szkole Podstawowej w Wilanowie – I etap stan surowy zamknięty. Do chwili obecnej wykonano stan „zerowy”, który obejmuje następujące prace: wykonanie fundamentów, ścian fundamentowych, ścian piwnicy, stropów nad piwnicą, wszystkich izolacji oraz zbiornika na deszczówkę. Wykonawcą tej części inwestycji jest firma 4ml budowa Sp. z o.o. z Kartuz, a termin wykonania został zaplanowany na koniec września 2021 roku.

Należy wspomnieć, że zadanie to gmina Przodkowo realizuje dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 2,5 mln złotych. Projekt zakłada budowę sali sportowej z częścią dydaktyczną. Sala składać się będzie z dwóch, połączonych segmentów. Pierwszy z nich to parterowa sala sportowa, drugi to dwukondygnacyjna, częściowo podpiwniczona, strefa szkolna.

Reklamy

Część dydaktyczna obejmować będzie cztery sale lekcyjne oraz węzły sanitarne dla uczniów i personelu. W piwnicy będą szatnie. Sala sportowa będzie mogła pełnić nie tylko funkcje sportowe, ale
i oświatowe. Zapewnione zostanie odpowiednie zaplecze socjalne, aby w razie potrzeby zamienić ją na salę wykładową czy salę zabaw.

Cześć zaplecza obejmować będzie dwie szatnie z natryskami i WC dla sportowców, toalety ogólnodostępne (w tym toaleta dla osób niepełnosprawnych), pokój nauczyciela (trenera), pomieszczenie pierwszej pomocy, magazyn, pomieszczenie gospodarcze oraz kotłownię gazową.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*