Gm. Stężyca. Czytelniczka: „Dla mieszkańców woda jest dobrem luksusowym…”

Gm. Stężyca. Czytelniczka: „Dla mieszkańców woda jest dobrem luksusowym…”

„Nie ma możliwości, żeby wziąć prysznic, zrobić pranie czy nastawić zmywarkę…” – skarży się jedna z naszych czytelniczek, borykająca się, jak twierdzi, z regularnym brakiem dostępu do bieżącej wody w gminie Stężyca. Zaznacza, że w stężyckim GPK wciąż tłumaczą się awariami, jednak problem nie znika. Tymczasem w przedsiębiorstwie komunalnym, usłyszeliśmy, że „awarie się zdarzają, ale ostatnio są poważniejsze” oraz że doraźną pomocą jest… rozdawanie butelek z wodą przy kościele w Szymbarku.

Do redakcji portalu zKaszub.info odezwała się jedna z czytelniczek – mieszkanka gminy Stężyca, zaniepokojona, jak twierdzi, wieloletnim problemem z dostępem do bieżącej wody w swoim rejonie. Przekonuje, że mieszkańcy „od dawna karmieni są tłumaczeniem o rzekomych awariach, zaś w kranach panuje całkowita susza”.

-„Brak wody, szczególnie w okresie letnim, jest problemem od wielu lat. Do naszej gminy przyjeżdża sporo turystów i zapotrzebowanie na wodę jest znacznie większe w tym czasie. Pomimo tego, że żyjemy w XXI wieku, dla mieszkańców gminy Stężyca woda jest dobrem luksusowym” – pisze czytelniczka. -„Podobno to wina rur wodociągowych, ale w Gminnym Przedsiębiorstwie Komunalnym wciąż tłumaczą się awariami.”

Reklamy

Nasza informatorka próbowała dziś dodzwonić się do osoby, odpowiedzialnej za przyjmowanie zgłoszeń o awariach – niestety bezskutecznie. Jak twierdzi, „Pan ten ma już jej chyba na tyle dość, że przestał odbierać telefon”.

-„Nie ma możliwości, żeby wziąć prysznic, zrobić pranie czy nastawić zmywarkę, nie wspominając o wodzie do spożycia” – kontynuuje czytelniczka. – „Dziś to trzeci dzień z rzędu, kiedy w kranie susza. Wczoraj wieczorem na chwilę się pojawiła, ale była po prostu brązowa i nie nadawała się zupełnie do niczego.”

Dodzwoniliśmy się do Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Stężycy, aby zapytać o tę sprawę. Jak dowiedzieliśmy się od jednego z pracowników awarie się rzeczywiście zdarzają, ale nigdy nie były tak poważne, jak ostatnio”. Aktualna awaria, jak nam powiedziano, ma miejsce na stacji uzdatniania wody i jak najszybciej, być może jeszcze dziś, ma zostać usunięta.

Doraźną pomocą dla mieszkańców ma być też rozdawanie butelek i baniaków z wodą na parkingu przy kościele w Szymbarku (do godz. 15). Pojawił się też komunikat Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w mediach społecznościowych:

-W wyniku awarii pomp (spalenie jednocześnie głównej i rezerwowej) nastąpił zanik dostawy wody w obrębie Szymbarku. Obecnie służby przystąpiły do montażu nowych pomp. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia mieszkańców Szymbarka i okolic, jednak pracujemy nad tym, aby jak najszybciej uruchomić dostawę wody.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*