Gmina Sierakowice wśród liderów programu „Czyste Powietrze” w woj. pomorskim

Gmina Sierakowice wśród liderów programu „Czyste Powietrze” w woj. pomorskim

Mieszkańcy Gminy Sierakowice od początku startu Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” wykazywali duże zainteresowanie uzyskaniem dofinansowania na wymianę źródła ciepła i ocieplenie swoich budynków.

Uruchomiony w ramach Referatu Ochrony Środowiska GMINNY PUNKT KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE” miał za zadanie ułatwić mieszkańcom Gminy Sierakowice aplikowanie o dofinansowanie. Po dwóch latach funkcjonowania Punktu można zdecydowanie powiedzieć że mieszkańcy chętnie z tej okazji skorzystali. Utworzenie punktu było realizacją zawartego porozumienia pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a Gminą Sierakowice.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku podsumował dotychczasowe efekty realizacji Programu Czyste Powietrze w poszczególnych gminach. Przedstawiono wykaz złożonych wniosków o dofinansowanie, liczbę zrealizowanych inwestycji i kwotę wypłaconej dotacji z podziałem na poszczególne gminy.

Reklamy

Mieszkańcy Gminy Sierakowice z Programu „Czyste Powietrze” na koniec 2023 otrzymali już 15 862 858,05 zł dotacji na wymianę starych „kopciuchów” i termomodernizacji budynków. Gmina Sierakowice na koniec 2023r. uplasowała się na III miejscu wśród gmin z województwa pomorskiego z najwyższą kwotą wypłaconych dotacji.

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*