Gokken Chwaszczyno

Gokken Chwaszczyno: karatecy na dwóch turniejach

W ubiegły weekend (22-23 października) zawodnicy klubu Gokken Chwaszczyno uczestniczyli w dwóch imprezach sportowych. 23 października sprawdzali swoje umiejętności na Otwartych Zawodach Karate w Bolszewie, a 24 października w turnieju Gokkenik.

W sobotnim turnieju udział wzięło  300 zawodników  z 11 klubów  z północnej Polski. Karatecy z Chwaszczyna zdobyli 15 złotych,  10 srebrnych i 12 brązowych medali, dzięki czemu klub w sportowej rywalizacji zajął I miejsce.  Najlepsza zawodniczką z klubu Gokken Chwaszczyno okazała się Zuzanna Potracka, która zajęła 11 w klsyfikacji ogólnej.

W niedzielnym turnieju „Gokkenik”  startowało 160 młodych karateków, stawiających swoje  pierwsze  zawodnicze kroki. Uczyli się  oni przepisów, obycia na macie oraz sprawdzali swoje  umiejętności  w konfrontacji z dziećmi  z różnych  sekcji. Każdy  uczestnik otrzyma: pamiątkową  koszulkę. – Dzięki takim turniejom pokazujemy dzieciom jak wielką można czerpać radość z zawodów karate – mówi Agata Uwijała. – Mamy nadzieję że na kolejnym turnieju „Gokkenik” dopisze nam jeszcze większa frekwencja – dodaje przedstawicielka klubu Gokken Chwaszczyno.
Na zdjęciu złota oraz brązowa drużynówka klubu Gokken Chwaszczyno. Złotą tworzą Izabela Piotrkowska, Aleksandra Górska oraz Amelia Skurat, a brązową – Dominika Szatkowska, Julia Bladowska oraz Sandra Lieske.

Skomentuj: Gokken Chwaszczyno karatecy na dwóch turniejach