Gokken Chwaszczyno

Gokken Chwaszczyno odniósł sukces na ME w Grecji

FIlip Wendt oraz Mariusz Migdalski, zawodnicy klubu Gokken Chwaszczyno, w miniony weekend uczestniczyli w Mistrzostwach Europy Shotokan w Grecji. Zawody ESKA European Shotokan Karate-do Championship 2016 w greckiej Chalkidzie, trwały 3 dni. Wzięło w nich udział 430 zawodników z 24 państw.

Na zdjęciu drużyna kumite seniorów: od prawej strony Filip Wendt oraz Mariusz Migdalski oraz pozostali reprezentanci Polski Maciej Gębka, Kamil Warda oraz Michał Bąbos
Na zdjęciu drużyna kumite seniorów: od prawej strony Filip Wendt oraz Mariusz Migdalski oraz pozostali reprezentanci Polski Maciej Gębka, Kamil Warda oraz Michał Bąbos /Fot.: Gokken Chwaszczyno /

 

Polska reprezentacja zdobyła 5 złotych medali, 4 srebrne oraz 7 brązowych, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej znalazła się 2 miejscu klasyfikacji za drużyną Rosji. Filip Wendt po świetnych walkach zdobył 2 brązowe medale w kumite indywidualnym seniorów oraz w kumite drużynowym seniorów wraz z kolegami z kadry. W kategorii juniorskiej Filip znalazł się tuż za podium na 5 miejscu. Mariusz Migdalski wywalczył brązowy medal w kumite drużynowym seniorów.

Zobacz też: Gokken Chwaszczyno: karatecy zdobyli 68 medali

– Kolejna wielkie impreza karate w której udział wzięli nasi zawodnicy – mówi Agata Uwijała. – Jesteśmy dumni z faktu że nasi zwodnicy osiągnęli tak wysoki poziom w swojej sportowej karierze. Nie spoczywamy na laurach i już za dwa tygodnie wyjeżdżamy na Słowację na wielki turniej do zaprzyjaźnionego klubu z Nitry. W międzyczasie organizujemy kolejny Gokken Cup w SP w Baninie dla wszystkich naszych klubowiczów i nie tylko – dodaje rzeczniczka klubu.

Reklamy

Skomentuj: Gokken Chwaszczyno odniósł sukces na ME w Grecji 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*