Jak wziąć pożyczkę przez internet?

Jak wziąć pożyczkę przez internet?

Szybki zastrzyk gotówki na nieprzewidziane wydatki lub realizację marzeń czasami się przydaje. W takiej sytuacji można ubiegać się o pożyczkę w bankach. Jednak proces przyznawania pożyczek w tych instytucjach trwa dość długo. Jeśli pieniądze potrzebne są na tak zwane „wczoraj”, to warto skorzystać z usług instytucji pozabankowych.

1.Czym są instytucje pozabankowe?
2.Jak wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu?
3.Zalety szybkich pożyczek

Czym są instytucje pozabankowe?

Nie tylko banki mogą udzielać pożyczek. Obecnie w Polsce jest coraz więcej instytucji pozabankowych. Ich główne zadanie to udzielanie pożyczek krótkoterminowych, które klienci spłacają w ratach. W związku z tym, że są to firmy prywatne, nie są narażone na ryzyko związane z niestabilną sytuacją na rynku. Oczywiście zasady funkcjonowania instytucji pozabankowych są ściśle określone przez prawo, a konkretnie przez ustawę o kredycie konsumenckim. Zgodnie z przepisami firmy tego typu, np. supergrosz.pl mają obowiązek informowania klientów o wysokości oprocentowania i o RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Każda pożyczka ma naliczane odsetki. Klienci mają szansę zrezygnować ze świadczonych usług w ciągu 14 dni od podpisanej umowy. 

Jak wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu?

Jedną z usług instytucji pozabankowych jest możliwość wzięcia pożyczki bez konieczności wychodzenia z domu. Z tego niezwykłego udogodnienia korzysta coraz więcej Polaków. Wszystkie formalności można załatwić za pomocą internetu bądź podczas jednej rozmowy telefonicznej. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, zwłaszcza w przypadku różnych nieprzewidzianych sytuacji, gdy pieniądze są potrzebne naprawdę bardzo szybko. W trakcie załatwiania potrzebnych formalności klienci mogą skorzystać z usług konsultantów, którzy podpowiedzą i wytłumaczą, jak wygląda spłata kredytu. Wszystkie zasady znajdują się w umowie, dlatego przed jej podpisaniem należy dokładnie przeczytać dokument. Kwoty pożyczek są bardzo różne. Niezależnie od sumy trzeba pamiętać, że każdą pożyczkę należy terminowo spłacić. 

Zalety szybkich pożyczek

W przypadku pożyczek tego typu zaletą jest przede wszystkim szybkość podejmowania decyzji. Jest to zatem idealne rozwiązanie, gdy nie możemy lub nie chcemy czekać na decyzję banku. Dodatkowo formalności są znacznie mniejsze. Wszystkie zasady są jasne i klarowne, a możliwość wzięcia kredytu przy użyciu internetu lub w trakcie jednej rozmowy telefonicznej sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu usługi. W ten sposób można znaleźć pieniądze na każdą nieprzewidzianą okazję. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*