Kaliska. Menadżerka restauracji jedzie do Namibii jako wolontariuszka

Kaliska. Menadżerka restauracji jedzie do Namibii jako wolontariuszka

Klaudia Kryszewska już w środę wyjedzie do Namibii, gdzie przez 6 miesięcy będzie pracować w Rundu na placówce misyjnej, prowadzonej przez salezjanów. Klaudia ma 23 lata i pochodzi z Kalisk (gm. Kartuzy).

Klaudia Kryszewska jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku praca socjalna. Na co dzień pracuje jako menadżer w restauracji w Chmielnie.

Jej największą pasją jest cukiernictwo oraz muzyka. Skończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a hobbistycznie gra na saksofonie altowym w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Łapalice.

Reklamy

Misje od zawsze były jej marzeniem. Jak sama mówi: „Lecę ponieważ pragnę ofiarować to, co we mnie najlepsze innym ludziom”.

Klaudia najbliższe pół roku spędzi w Namibii. W miejscowości Rundu salezjanie prowadzą parafię, centrum młodzieżowe, szkołę oraz przedszkole.

Rundu jest w tej chwili drugim co do wielkości i liczebności miastem w Namibii, które ciągle się rozrasta. Mieszka tam obecnie ok. 100 tys. ludzi. Wolontariuszka pomagać będzie w szkole, w oratorium a także w centrum młodzieżowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*