Kaliska. Świąteczna paczka radnego i sołtysa dla chorującej dziewczynki

Kaliska. Świąteczna paczka radnego i sołtysa dla chorującej dziewczynki

Boże Narodzenie to nie tylko czas pojednania i zgody, ale również obdarowywania innych – prezentami, jak również, po prostu, dobrem. Dlatego właśnie radny Tyberiusz Kriger oraz sołtys Marek Landowski, wspierani przez grupę kartuskich radnych, przygotowali świąteczną paczkę dla chorującej 8-latki, mieszkającej w Kaliskach.

Tyberiusz Kriger, radny Rady Miejskiej w Kartuzach wspólnie z sołtysem Kalisk Markiem Landowskim oraz innymi radnymi przygotował świąteczną paczkę dla mieszkającej w Kaliskach Ani.

8-latka od urodzenia cierpi na niewydolność oddechową i opóźnienie rozwoju psychoruchowego, choruje też na tracheostromię. Dziewczynka wymaga całodobowej opieki.

Reklamy

-Z zebranych środków udało się zakupić podkłady medyczne, płyny dezynfekcyjne, hipertoniczną wodę morską do inhalacji oraz trany norweskie – informuje T. Kriger. – Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas paczka będzie dla rodziny wsparciem w codziennym życiu i choć w części zaspokoi ich podstawowe potrzeby.

Akcję, oprócz Tyberiusza Krigera i Marka Landowskiego, wsparli też radni Mariusz Treder, Tomasz Belgrau, Andrzej Pryczkowski, Ryszard Duszyński i Aleksandra Pruszak.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*