fot. Polska Flota Rebelia Kartuzy

Kartuscy kickboxerzy na memoriale Tadeusza Pietrzykowskiego

Na pilskiej hali sportowej zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy wzięli udział w ogólnopolskich walkach kickboxingu. Memoriał polskiego pięściarza odbył się już po raz czwarty. Rebelianci wygrali aż pięć na siedem rozegranych walk.

no images were found

Zawodnicy kartuskiego klubu wzięli udział w memoriale Tadeusza Pietrzykowskiego. Jest to jeden z najsłynniejszych polskich pięściarzy. Na kartach historii zapisał się jako mistrz wszech wag obozu Koncentracyjnego Auschwitz. Jest symbolem walki sportowe w okupowanej, wojennej Polsce. Był żołnierzem Wojska Polskiego. Po wyzwoleniu z obozu, wstąpił do dyzwizji gen. Stanisława Maczka. Zajmował się tam organizacją zajęć sportowych dla żołnierzy.

Turniej poraz kolejny rozgrywany był w ramch Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych. Wystąpiło w nim ponad 70 zawodników z 10 klubów z całej Polski. Rozegrano 35 ringowych walk, w których wzięli udział kartuscy sportowcy. Szkoleniowiec Polskiej Floty RebeliaPatryk Zaborowski wystawił 8 osobowy juniorski skład w ostatniej fazie przygotowania wytrzymałości ukierunkowanej. W rywalizacji turniejowej Rebelianci odbyli 7 walk oraz jedną walkę towarzyską, sparingową Karola Socha.

Reklamy

Z siedmiu walk turniejowych Rebelianci zwyciężyli aż w pięciu. Sukcesy odnieślili: Anita Cybula 50 kg, Agata Trepczyk 60 kg, Michał Konkel 74 kg, Kacper Wierzba 63 kg oraz Błażej Lewna 69 kg. Minimalnie gorsi od swoich przeciwników okazali się Celina Horstmann 70 kg oraz Bartłomiej Arent 79 kg.

Organizatorem był klub Sporty Walki Piła. Turniej odbył się 24 lutego na hali sportowej w Pile.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*