Kartuzianka tworzy literacki kabaret. Singiel „Jassmine” Marty Goluch promuje jej debiutancką płytę

Kartuzianka tworzy literacki kabaret. Singiel „Jassmine” Marty Goluch promuje jej debiutancką płytę

Marta Goluch to zarówno dziennikarka, jak też poetka i piosenkarka. Na tym jednak płaszczyzny, na których działa, się nie kończą. Młoda kartuzianka uruchomiła ostatnio literacki kabaret, a jej „Apetyt na szczerość” już niebawem zabrzmi w Radiu Gdańsk. Kliknij i dowiedz się więcej!

Jak mówi Marta Goluch, „Apetyt na szczerość” jest dla niej fuzją najważniejszych elementów sztuki: apetycznie podanego poetyckiego słowa i dźwięku, przyprawionego niebanalną interpretacją, krztą humoru i subtelnej autoironii oraz ducha polskiej śmietanki artystycznej przełomu lat 50 i 60.

-Zadurzona w Osieckiej, Młynarskim i Kabarecie Starszych Panów, a także silnie zainspirowana historią kabaretów rodem z Montmartre’u – w swojej twórczości uciekam się stylistycznie do uniwersum „tamtych czasów”, przefiltrowując je przez okular współczesności – wyjaśnia artystka. – Wespół w zespół z moim kwartetem w składzie ze świetnie rokującymi młodymi muzykami: Karoliną Krzyżanowską (fortepian, kompozycje, aranżacje), Bartłomiejem Brózdą (kontrabas) oraz Kacprem Skolikiem (perkusja) czują na sobie misję wskrzeszenia w Polsce „starego dobrego kabaretu” o wysokiej wartości intelektualnej i artystycznej. Gościnnie w projekcie biorą udział także znani już artyści, których podziwiam: Sergiej Kriuczkow (trąbka, flugelhorn) i Paweł Ruszkowski (gitara, wokal, kompozycje).

Reklamy

Pod tym linkiem przedpremierowo obejrzeć można klip do utworu „Jassmine”, który powstał w lutym tego roku w gdańskim Custom 34 Studio (autorką wideo jest Sisi Cecylia).

W dniach od 5 do 9 lipca tego roku Kabaret Młodszych Panien zaszywa się w Monochrom Studio na sesję nagraniową, której efektem ma być kompletny okołogodzinny materiał na album.

Zobacz również: Marta Goluch: „Trochę nam się Polska podzieliła na festiwale w Sopocie i Opolu…”

-Bardzo zależy nam, by „Apetyt na szczerość” osiągnął możliwie najwyższy profesjonalny poziom, dotarł do jak najszerszej publiczności, cieszył uszy i oczy odbiorców – zapewnia M. Goluch.

25 maja o godz. 20 w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna odbędzie się prapremiera. Koncert będzie retransmitowany 26 maja (niedziela) o godz. 22. Wydanie albumu z ramienia Music Corner Records (wydali m. in. ostatni album Grażyny Auguścik czy Krzysztofa Gradziuka) najprawdopodobniej na jesieni – połączone z trasą koncertową tu i ówdzie.

Informacje o koncercie ze strony Akademii Muzycznej w Gdańsku – TUTAJ.

Link do wydarzenia na Facebooku – TUTAJ.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*