Kartuzy. 62-latka chciała zarobić na akcjach. Padła ofiarą oszustwa

Kartuzy. 62-latka chciała zarobić na akcjach. Padła ofiarą oszustwa

Kartuscy policjanci systematycznie przypominają o tym, jak nie paść ofiarą oszustów, którzy wyłudzają pieniądze na różne sposoby. Niestety, ludzie widząc reklamę szybkiego i prostego zysku, nie myślą o konsekwencjach. Wczoraj do kartuskiej komendy zgłosiła się 62-latka, która zaufała stronie internetowej, oferującej obrót akcjami. Niestety, zamiast szybkiego zysku kobieta straciła około 40 tysięcy złotych.

Mimo wielu apeli o zachowaniu ostrożności przy wykonywanych transakcjach w internecie oraz o tym, by nie ufać stronom internetowym oferującym szybki i prosty zysk, policjanci przyjmują wiele zgłoszeń związanych z oszustwami.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zgłosiła się 62-letnia kobieta, która złożyła zawiadomienie o oszustwie. 62-latka znalazła w internecie fałszywą stronę jednej ze spółek, która oferowała obrót akcjami.

Reklamy

Kobieta skontaktowała się ze spółką, podając swoje dane. Oszuści uzyskali dostęp do konta bankowego 62-latki i zrealizowali przelew na jej szkodę. Zamiast szybkiego i prostego zysku kobieta straciła 40 tysięcy złotych.

Ostrzegamy! Przestępcy nakłaniają potencjalnych pokrzywdzonych do zainwestowania pieniędzy, obiecując wysokie i szybkie zyski bez ryzyka. Proponują pomoc przy inwestowaniu, dlatego zalecamy wysoką ostrożność przed podjęciem decyzji o przeznaczeniu pieniędzy na taki cel.

Wyłudzeń dokonują osoby, które podają się za tzw. „brokerów” inwestycyjnych, czyli pracowników firm pośrednictwa i doradztwa inwestycyjnego. Firmy te reklamują swoje usługi w mediach społecznościowych, serwisach internetowych oraz aplikacjach mobilnych.

Oszuści kierują informacje do potencjalnych pokrzywdzonych i wskazują na możliwość osiągnięcia szybkich i wysokich zysków. Tego typu oferta jest nieprawdziwa i zazwyczaj kończy się utratą pieniędzy. Nie ulegaj presji! Uważaj na pozornie atrakcyjne oferty. Nie działaj pochopnie, pod wpływem chwili i emocji.

Jeżeli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa, skontaktuj się ze swoim bankiem oraz złóż stosowne zawiadomienie na policji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*