Pow. kartuski. Oszuści w szczytowej formie. Wyłudzili łącznie blisko 10 tys. zł

Pow. kartuski. Oszuści w szczytowej formie. Wyłudzili łącznie blisko 10 tys. zł

Aż 3 zdarzenia, dotyczące tzw. oszustw internetowych, zanotowała w ostatnich dniach kartuska policja. Schemat działania przestępców zawsze jest ten sam – wysyłają swoim ofiarom link, dzięki któremu uzyskują dostęp do ich kont. W ten sposób 3-ech mieszkańców pow. kartuskiego straciło łącznie ponad 9,5 tys. złotych.

Do jednego z oszustw doszło w piątek 16 września po godz. 16. Ofiarą przestępcy padła 41-letnia mieszkanka pow. kartuskiego, która wystawiła na portalu aukcyjnym przedmiot na sprzedaż.

Nieznany sprawca, podając się za mieszkańca Wrocławia, zainteresowanego zakupem, wysłał 41-latce link do bankowości internetowej, gdzie miała podać swoje dane. Dzięki temu oszust uzyskał dostęp do konta pokrzywdzonej. Straciła w ten sposób 3000 złotych.

Reklamy

Do kolejnego oszustwa doszło między 10 a 15 września. Podobnie jak w pierwszym przypadku, 41-letnia mieszkanka pow. kartuskiego kliknęła w link przesłany przez nieznanego sprawcę, rzekomo zainteresowanego zakupem wystawionego przez nią przedmiotu.

Zobacz również: Oszukał kobietę na… zlewozmywak

Oszust uzyskał dostęp do jej bankowości elektronicznej, po czym wypłacił z 2-óch różnych bankomatów pieniądze – łącznie około 2000 złotych. Na tym nie koniec.

Kolejne z oszustw miało miejsce w sobotę 17 września. Jak podaje sierżant Aldona Domaszk z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, niepełnoletnia córka 45-letniego mieszkańca pow. kartuskiego wystawiła w jego imieniu na sprzedaż przedmiot.

Podobnie jak w poprzednich przypadkach, nieznany przestępca, rzekomo zainteresowany zakupem, wysłał pokrzywdzonemu link, dzięki któremu uzyskał dostęp do ich konta. W ten sposób 45-latek stracił około 4500 złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*