Kartuzy. Bezpłatne przejazdy linią nr 1 już od kwietnia. T. Kriger: „Dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę…”

Kartuzy. Bezpłatne przejazdy linią nr 1 już od kwietnia. T. Kriger: „Dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę…”

Od kwietnia seniorzy pojadą bezpłatnie kartuską komunikacją miejską. Urząd poinformował o tym na swojej stronie internetowej. Radny Tyberiusz Kriger przypomina, że był to jeden z postulatów klubów radnych PiS i Samorządni do tegorocznego budżetu. „Seniorzy na pewno będą zadowoleni, a ja mam satysfakcję, że dołożyłem z kolegami i koleżankami z rady do tego swoją cegiełkę” – podkreśla rajca.

Tuż przed weekendem kartuski urząd opublikował komunikat, iż wszyscy seniorzy, którzy ukończyli 70. rok życia, kartuską linią autobusową nr 1 już od 1 kwietnia pojadą bezpłatnie. Dokumentem uprawniającym do bezpłatnego przejazdu będzie dokument ze zdjęciem stwierdzający wiek, np. dowód osobisty.

Kierowca na czas przejazdu wyda tzw. bilet „zerowy” (istnieje bowiem konieczność pobrania biletu od kierującego autobusem). Od 1 kwietnia bilet jednorazowy pełnopłatny zaś kosztować będzie 3 złote, niezależnie od trasy przejazdu. Bilety miesięczne zaś kosztować mają 60 złotych (obowiązują ulgi dla uczniów oraz studentów)/

Reklamy

O wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej w Kartuzach dla seniorów, jak przypomina radny Tyberiusz Kriger, postulowali radni klubów PiS oraz Samorządni w październiku ubiegłego roku na etapie projektowania budżetu. Pisaliśmy o tym w jednym z naszych artykułów.

Radny Tyberiusz Kriger nie kryje zadowolenia z takiego obrotu spraw, zaznaczając, że chociaż urząd nie zawsze przychyla się do propozycji radnych, tutaj zachował się inaczej, mając na uwadze przede wszystkim dobro najstarszych mieszkańców.

-Trochę to trwało, ale najważniejszy jest efekt – komentuje T. Kriger. – Podobne rozwiązania funkcjonują w innych miastach. Zyskają ci, którzy często nie mają własnych samochodów, a trudno jest im pokonać pieszo odcinek ze swojego mieszkania do lekarza, centrum miasta czy na cmentarz. Seniorzy na pewno będą zadowoleni, a ja mam satysfakcję, że dołożyłem z kolegami i koleżankami z rady do tego swoją cegiełkę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*