Kartuzy. Był pod wpływem alkoholu, gdy rozwoził paczki. Złapano go przy paczkomacie

Kartuzy. Był pod wpływem alkoholu, gdy rozwoził paczki. Złapano go przy paczkomacie

Tym razem złapany przez mundurowych nietrzeźwy kierowca okazał się… kurierem, który pakował paczki do paczkomatu przy ul. Gdańskiej w Kartuzach.

We wtorek 18 czerwca po godzinie 14 do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zadzwoniła kobieta, informując, że kurier który pakuje paczki do paczkomatu w Kartuzach, pije alkohol. Policjanci od razu przystąpili do działania.

Na ulicy Gdańskiej w Kartuzach zauważyli wskazany przez świadka pojazd marki Ford i zatrzymali kierowcę do kontroli. Badanie wykazało, że mieszkaniec Gdańska jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu i w tym stanie rozwoził paczki.

Reklamy

-Jeśli widzisz, że zachowanie kierującego pojazdem wskazuje na to, że może on być nietrzeźwy lub pod wpływem narkotyków, nie lekceważ tego i natychmiast powiadom policję. Być może uratujesz komuś zdrowie a nawet życie – alarmuje asp. Teresa Rekowska-Dera z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Nietrzeźwemu kurierowi zatrzymano prawo jazdy i poniesie on konsekwencje. Pojazd został zabezpieczony i przekazany właścicielowi. Mężczyźnie grozi kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*