Kartuzy. Chciała sprzedać stolik dziecięcy. Straciła okrągłą sumę!

Kartuzy. Chciała sprzedać stolik dziecięcy. Straciła okrągłą sumę!

Wczoraj do kartuskiej komendy zgłosiła się 43-letnia kobieta, która, sprzedając stolik dziecięcy, zamiast zyskać straciła – i to aż 28 tysięcy złotych!

Złodzieje XXI wieku wykorzystują współczesne sposoby, okradają nas nie wychodząc nawet z domu bo za pośrednictwem komputera i internetu. Oszuści nie próżnują i wciąż wymyślają nowe sposoby, aby wyłudzić od nas jak największą ilość pieniędzy.

Niestety pomimo wielu apeli o zachowanie ostrożności, kartuscy policjanci odnotowują nowe przypadki oszustw. Wczoraj do kartuskiej komendy zgłosiła się 43-letnia kobieta, która za pośrednictwem mediów społecznościowych wystawiła na sprzedaż dziecięcy stolik.

Reklamy

W piątek za pomocą popularnego komunikatora z kobietą skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć kupna wystawionego przez 43-latkę przedmiotu. Następnie oszust przesłał pokrzywdzonej fałszywy link strony firmy kurierskiej.

Kobieta kliknęła w link i postępowała zgodnie z poleceniami, a na koniec podała dane do logowania w banku i kody autoryzacyjne. Ostatecznie 43-latka zamiast zyskać na sprzedaży wystawionej rzeczy to straciła 28 tysięcy złotych.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*