Kartuzy. Czytelnik: „Oszuści są uparci jak osły, liczą na naiwność…”

Kartuzy. Czytelnik: „Oszuści są uparci jak osły, liczą na naiwność…”

Oszuści nie dają za wygraną. Wciąż rozsyłają fałszywe SMS-y z ponagleniem, dotyczącym nieuregulowanego rachunku za prąd. Są na tyle bezczelni, że grożą odłączeniem energii elektrycznej, podając link, przez który rzekomo można uregulować należność. Absolutnie nie można go otwierać! Wiedział o tym doskonale jeden z naszych czytelników, który dziś otrzymał taką wiadomość.

Do redakcji portalu zKaszub.info odezwał się czytelnik, który otrzymał dziś dość nietypowego SMS-a. Owa wiadomość była rzekomym ponagleniem z koniecznością uregulowania rachunku za prąd. W przeciwnym razie na jutro (9 maja) zaplanowano… odłączenie energii elektrycznej. Nie zabrakło linku, pod którym można dokonać rzekomej płatności.

Oczywiście czytelnik zorientował się, że taki SMS jest typowym działaniem oszustów, chcących wyłudzić pieniądze. Przesłał zrzut ekranu z wiadomością do naszej redakcji, prosząc o publikację. O podobnej sprawie pisaliśmy kilka miesięcy temu, gdzie 63-letnia mieszkanka Somonina otrzymała niemalże identyczną wiadomość z nieznanego numeru.

Reklamy

-Wynajmuję mieszkanie, a rachunki za prąd są wedle wskazań liczników doliczane do czynszu. Od razu zorientowałem się, że to SMS od oszustów – mówi czytelnik. – Widać, że oszuści nadal są uparci jak osły, liczą na naszą naiwność, mimo tego, że od dawna w mediach mówi się o tym, jak działają.

Policja apeluje, aby w żadnym wypadku nie otwierać takich linków w wiadomościach z nieznanego numeru. Jak pisaliśmy we wrześniu, do komendy regularnie docierają zgłoszenia o tego typu sprawach. Nie tak dawno w wyniku działań oszustów 61-letnia kobieta, chcąc zainwestować w kryptowaluty, straciła 32 tys. zł.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*