Kartuzy. Duże zmiany w Radzie Miejskiej. Andrzej Dawidowski nowym przewodniczącym

Kartuzy. Duże zmiany w Radzie Miejskiej. Andrzej Dawidowski nowym przewodniczącym

Kartuska sesja Rady Miejskiej upływa dziś pod znakiem ogromnych zmian w prezydium rady. Jej szefem nie jest już Mariusz Treder, a Andrzej Dawidowski, dotychczasowy wiceprzewodniczący. Zmiany zaszły też jeśli chodzi o funkcje zastępców szefa rady. Przy mównicy padło sporo pochlebstw, ale też gorzkich słów. Zobacz wideo!

„Radny Mariusz Treder, wypełniając w sposób niewłaściwy funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej, stracił zaufanie części radnych. W ocenie wnioskodawców nie reprezentuje całej rady i niewłaściwie dba o wizerunek rady na zewnątrz” – takie m. in. argumenty padły we wniosku o odwołanie Mariusza Tredera z funkcji przewodniczącego rady.

-Decyzję o rezygnacji z funkcji przewodniczącego podjąłem w poniedziałek, dziś złożyłem ją do biura rady. Chciałem o tym powiedzieć dziś na sesji, ale widocznie wspomniałem o tym o jednej osobie za dużo i ktoś postanowił zrobić z tego kabaret – twierdził (tuż po odwołaniu) M. Treder. – Inne osoby z prezydium też odwołano, wkrótce dowiemy się pewnie, dlaczego.

Ze strony radnych padło kilka nazwisk odnośnie tego, kto powinien zostać nowym przewodniczącym. Odwołany M. Treder wskazał chociażby Jacka Richerta oraz Jacka Wesołowskiego. Pojawiły się też nazwiska, takie jak Ewa Klein-Dyjeta czy Andrzej Dawidowski. Ostatni z wymienionych jako jedyny zdecydował się kandydować i został nowym przewodniczącym.

Reklamy

Przy mównicy padło wiele pochlebstw, jak również gorzkich słów. Odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Tomasz Belgrau stwierdził nawet, że to co się dzisiaj wydarzyło, nazwać można farsą. Mariusz Treder zaś podziękował wszystkim tym radnym, którzy, jak stwierdził, „nie dali się wmanipulować”.

W prezydium Rady Miejskiej w Kartuzach zaszły też inne zmiany. Wiceprzewodniczącymi zostali Halina Steinka oraz Jacek Richert, którzy zajmą miejsca Andrzeja Dawidowskiego i Tomasza Belgrau.

Radna Mirosława Bobkowska zaś zrezygnowała z funkcji przewodniczącej komisji rewizyjnej. Jej miejsce zajmie teraz Arkadiusz Socha. Głos przy mównicy zabrał też burmistrz Mieczysław G. Gołuński.

„To nie jest farsa, to jest życie…”

„Na demokrację nie ma co się obrażać…”

Sesja RM wciąż trwa. Obrady można śledzić poniżej.

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*