Kartuzy. Kaszubski Tony Stark? W wieku 8. lat już tworzył wynalazki

Kartuzy. Kaszubski Tony Stark? W wieku 8. lat już tworzył wynalazki

Szkoła uczy, wychowuje, ale również umożliwia rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Właśnie taką drogą podąża Paweł Skrzypkowski, uczeń klasy VI b Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach, który po raz kolejny wykazał się niezwykłą pomysłowością oraz determinacją w dążeniu do celu. Jako 8-latek miał już za sobą pierwsze naukowe sukcesy, a kolejne przed nim.

Paweł w wieku 8. lat wynalazł i opatentował w Urzędzie Patentowym RP „wiatromierz z alarmem o silnym wietrze”. Tym razem Paweł, mając 12 lat, z sukcesem wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie „Młody Innowator”, którego organizatorem jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz Towarzystwo Kultury i Historii Techniki.

Spośród nadesłanych prac do etapu ogólnopolskiego konkursu skierowano między innymi projekt ucznia Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach Pawła Skrzypkowskiego „Cyfrowy czujnik temperatury”. Sukces Pawła jest tym większy, że oprócz jego projektu, do konkursu ogólnopolskiego zostały zakwalifikowane jeszcze tylko dwa inne projekty, wykonane przez uczniów szkoły średniej, a dokładnie III LO w Gdyni.

Reklamy

Gratulujemy Pawłowi jego sukcesów. Gratulujemy również rodzicom i nauczycielom, którzy Pawła wspierają w jego naukowej drodze. Życzymy wielu osiągnięć i radości z podejmowanych wyzwań.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*