Kartuzy. Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Kartuzy. Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Szykują się kolejne utrudnienia w ruchu drogowym w obrębie Kartuz i to już od 1 czerwca. Tak jak poprzednio, tymczasowa organizacja ruchu potrwać ma około 10 dni i związana jest, jak czytamy w przesłanym komunikacie, z „wykonywaniem robót budowlanych polegających na całkowitej przebudowie przejazdu kolejowo drogowego”.

Wykonawca robót – Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe – informuje o planowanym wprowadzeniu od dnia 01.06.2023 r. zmiany tymczasowej organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej 211 i 224 na terenie miasta Kartuzy w obrębie skrzyżowania ulic Gdańskiej i Kościerskiej.

Zmiana polegać będzie na całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ulicy Gdańskiej [DW211] na linii kolejowej 229 [odcinek Dzierżążno-Kartuzy] i prowadzeniu ruchu objazdami. Ulicą Gdańską dojazd będzie zapewniony do wysokości wjazdu do Starostwa Powiatowego, firmy DROMOS, wjazdu do hurtowni i stacji Paliw.

Reklamy

Objazdy wskazane zostaną po drogach wojewódzkich w obrębie Kartuz tj. ulicami Gdańską, Jeziorną, Szymichowskiej [Obwodnica] oraz ulicą 3 Maja.

Przejazd tranzytowy drogami wojewódzkimi w kierunku Egiertowa i Somonina możliwy będzie jedynie od strony centrum Kartuz/ronda Kartuzów.

Ruch pieszych zostanie przekierowany na tymczasowe wyznaczone przejścia zlokalizowane poza obrębem planowanych prac.

Przejazd tranzytowy relacji Słupsk (Sierakowice) do/z Gdańsk (Żukowo) ulicą 3 Maja i Obwodnicą.

Przejazd tranzytowy relacji Słupsk (Sierakowice) do/z Egiertowo (Somonino) ulicą Wzgórze Wolności, Jeziorną, Gdańską [od ronda Kartuzów].

Przejazd tranzytowy relacji Bytów do/z Gdańsk (Żukowo) ulicą Jeziorną, 3 Maja i Obwodnicą.

Przejazd tranzytowy relacji Bytów do/z Egiertowo (Somonino) ulicą Jeziorną, Gdańską [od ronda Kartuzów], Kościerską

Przejazd tranzytowy relacji Przodkowo do/z Bytów ulicą 3 Maja, Jeziorną.

Przejazd tranzytowy relacji Przodkowo do/z Egiertowo (Somonino) ulicą 3 Maja, Jeziorną, Gdańską [od ronda Kartuzów].

Zmieniona organizacja ruchu będzie planowo obowiązywać przez około 10 dni i związana jest z wykonywaniem robót budowlanych polegających na całkowitej przebudowie przejazdu kolejowo drogowego wraz z towarzyszącą infrastrukturą. W przypadku wystąpienia kolizji z niezinwentaryzowaną infrastrukturą podziemną lub wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych termin może ulec zmianie.

Wszystkich kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu i aktualnie panujących warunków na drodze.

Prace wykonywane są w ramach zadania: Roboty budowlane na linii kolejowej nr 229 odc. Glincz – Kartuzy realizowane w ramach projektu „Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz – Trójmiasto – Odcinek D”.

Zobacz również: Wkrótce duża zmiana organizacji ruchu

Schemat prasa opi ETAP 2
ZAMK LK214 x DW211 PIESI ETAP 2
ZAMKNIECIE LK214 x DW211 opi ETAP2

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*