Kartuzy. Mieszańcy Nowego Osiedla proszą o podłączenie do sieci ciepłowniczej

Kartuzy. Mieszańcy Nowego Osiedla proszą o podłączenie do sieci ciepłowniczej

Dzisiejsza druga część sesji Rady Miejskiej w Kartuzach upłynie nie tylko pod znakiem budżetu gminy, ale również sprawy podłączenia do sieci ciepłowniczej Nowego Osiedla. Jego mieszkańcy skierowali do rady i samorządu pismo w tej sprawie. „Już nie raz byliśmy świadkami interwencji Straży Pożarnej na naszym osiedlu” – piszą.

Kwestia podłączenia Nowego Osiedla w Kartuzach do miejskiej sieci ciepłowniczej była jednym z tematów środowej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach, a właściwie jej pierwszej części. Obrady mają zostać dokończone dzisiaj o godzinie 14. Samorząd pokazał nawet radnym film, w którym mieszkańcy najstarszego kartuskiego osiedla skarżą się na sytuację, dotyczącą ogrzewania mieszkań. Do sprawy odnieśli się radni, między innymi Ryszard Duszyński, nazywając materiał „propagandą”, swoją myśl szerzej rozwinął w wywiadzie na łamach naszego portalu.

W swoim piśmie mieszkańcy Nowego Osiedla zwracają uwagę na to, że palenie w kaflowych piecach drzewem bądź węglem to uciążliwa czynność biorąc pod uwagę fakt, że spora część z nich to osoby starsze. Podkreślają też, że osiedle wybudowano w czasach II wojny światowej, jednak od tamtej pory tak naprawdę niewiele się na nim zmieniło. Apelują aby radni zabezpieczyli w budżecie środki na podłączenie Nowego Osiedla do sieci ciepłowniczej. Zachęcał do tego również Marek Dawidowski, dyrektor „Spec-Pecu” w wywiadzie dla zKaszub.info. Pod prośbą podpisało się 69 osób z różnych mieszkań.

Reklamy

Pismo mieszkańców Nowego Osiedla publikujemy poniżej:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*