Kartuzy. Centralne ogrzewanie pojawi się w czterech budynkach na Nowym Osiedlu

Kartuzy. Centralne ogrzewanie pojawi się w czterech budynkach na Nowym Osiedlu

Mieszkańcy czterech dużych nieruchomości, położonych na Nowym Osiedlu w Kartuzach, już niedługo będą mogli się cieszyć z centralnego ogrzewania w swoich mieszkaniach. O potrzebie realizacji tego zadania mówili niejednokrotnie mieszkańcy osiedla, jak również Marek Dawidowski, dyrektor kartuskiego „Spec-Pecu”.

Nierzadko mieszkańcy Nowego Osiedla w Kartuzach to osoby starsze, schorowane, które przez wiele lat musiały ogrzewać swoje lokale za pomocą pieców kaflowych – węglem przynoszonym z piwnicy.

Warto dodać, że to nie koniec planów przyłączeniowych w tym rejonie miasta. Ciągi grzewcze z ul. XX-lecia II RP w kierunku Nowego Osiedla zostały tak zaprojektowane i wykonane, aby przyłączać do systemu kolejne nieruchomości położone dalej.

Reklamy

O apelach mieszkańców osiedla ws. podłączenia do sieci ciepłowniczej pisaliśmy również w marcu na łamach zKaszub.info. Zachęcał do tego również Marek Dawidowski, dyrektor Zakładu Energetyki Cieplnej „Spec-Pec w Kartuzach w wywiadzie w naszym portalu. Sprawa była też przedmiotem dyskusji na jednej z sesji RM.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*