Kartuzy. Parking przy muzeum dla pasażerów PKM-ki? O to apeluje radny

Kartuzy. Parking przy muzeum dla pasażerów PKM-ki? O to apeluje radny

Według radnego pow. kartuskiego Andrzeja Bystrona parking przy kartuskim muzeum, w związku ze znajdującym się w pobliżu tymczasowym dworcem kolejowym, powinien zostać udostępniony również pasażerom słynnej PKM-ki. Radny zawnioskował już do burmistrza Kartuz w tej sprawie. „-Parking po drugiej stronie ul. Kościerskiej jest niewystarczający…” – przekonuje rajca. A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

W październiku zeszłego roku, w związku z pracami przy głównym dworcu kolejowym w Kartuzach, uruchomiony został tymczasowy dworzec dla pociągów, zlokalizowany przy Muzeum Kaszubskim w Kartuzach i Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego.

Według radnego pow. kartuskiego Andrzeja Bystrona w związku z tym parking samochodowy, mieszczący się przy kartuskim muzeum, powinien zostać udostępniony dla pasażerów słynnej PKM-ki. W tej sprawie rajca złożył już wniosek do burmistrza Kartuz.

Reklamy

-W mojej ocenie urząd w takich sytuacjach powinien szybciej reagować i być bardzie elastyczny dla dobra mieszkańców – twierdzi A. Bystron. – Już przed uruchomieniem tymczasowego peronu wiadomo było, że ten problem się pojawi. Mam nadzieje, że burmistrz wczuje się w sytuację swoich wyborców, bo mandaty to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Radny pow. kartuskiego przewiduje, że odpowiedź w tej sprawie od kartuskiego samorządu otrzyma w ciągu 30 dni. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy jest potrzeba, aby uruchomić dla pasażerów pociągów parking przy muzeum?

Zobacz również: Lada dzień pociągi pojadą z dworca tymczasowego. Znamy rozkład jazdy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*