Kartuzy podpisały umowę partnerską z Polanicą Zdrój [ZDJĘCIA]

Kartuzy podpisały umowę partnerską z Polanicą Zdrój [ZDJĘCIA]

Podpisano umowę partnerską między Kartuzami a Polanicą Zdrój. Partnerstwo zostało podpisane podczas sesji Rady Miejskiej w Polanicy Zdrój. W obecności władz samorządowych, przedstawicieli instytucji kulturalnych i członków Towarzystwa Miłośników Kartuz oraz Towarzystwa Miłośników Polanicy.

[Not a valid template]Do podpisania umowy o współpracy partnerskiej doszło podczas sesji Rady Miejskiej w Polanicy Zdroju. Delegacja z Kartuz składała się samorządowców, m.in. Wicestarosty Piotra Fikusa, Burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Mariusza Tredera, a także z przedstawicieli jednostek kulturalnych gminy Kartuz i członków Towarzystwa Miłośników Kartuz na czele z prezesem Tadeuszem Moryniem i Radną Sejmiku Województwa Pomorskiego Danutą Rek

OGLĄDAJ TEŻ: Tyberiusz Kriger, Radny Gminy Kartuzy – „Na dywaniku” [27.02.2019]

– Inicjatywa współpracy partnerskiej narodziła się wśród członków Towarzystwa Miłośników Kartuz oraz Towarzystwa Miłośników Polanicy. Wskutek nawiązania kontaktów w roku 2016, kiedy do Kartuz przybyła delegacja z Polanicy-Zdroju rozpoczęto dyskusję o podjęciu wzajemnej współpracy. Kolejne rozmowy odbyły się przy okazji wizyty gości z Kartuz w Polanicy Zdroju, w roku 2018. Nawiązanie współpracy partnerskiej pomiędzy obiema Gminami stworzy podstawy do rozwoju wzajemnych kontaktów społecznych i gospodarczych. Ponadto, umożliwi poznanie tradycji, kultury i obyczajów, wpływając jednocześnie na rozwój turystyki oraz wymianę kulturalną dzieci i młodzieży, a także przedsięwzięcia sportowe. Strony deklarują również wzajemną pomoc w zwalczaniu sytuacji kryzysowych – czytamy w uzasadnieniu do umowy o współpracy partnerskiej. 

Reklamy

Przypomnijmy, że 24 maja 2019 roku Rada Miejska w Kartuzach wyraziła zgodę na nawiązanie współpracy partnerskiej, podobnie jak Rada Miejska w Polanicy Zdroju, 15 czerwca 2019 roku. 

Info i foto: UM w Kartuzach

kartuzy polanica zdrój 2019

kartuzy polanica zdrój 2019

kartuzy polanica zdrój 2019

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*