Kartuzy. Przy deptaku i Rynku staną gabloty z obuwiem

Kartuzy. Przy deptaku i Rynku staną gabloty z obuwiem

Słowo się rzekło! Jeszcze przed kolejną zimą w Kartuzach przy Rynku i deptaku staną specjalne gabloty z obuwiem antypoślizgowym. Spacer w centrum miasta będzie więc znacznie bezpieczniejszy.

Wygląda na to, że kartuski samorząd znalazł skuteczny sposób na poradzenie sobie ze „ślizgawicą” jaka występuje w obrębie Rynku i deptaku w okresie zimowym. O sprawie kilkakrotnie pisaliśmy na łamach zKaszub.info. W jednym z artykułów burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński zasugerował, aby mieszkańcy zakładali lepsze obuwie, dostosowane do panujących warunków atmosferycznych. Tym samym przy wejściach na deptak oraz Rynek stanąć mają specjalne gabloty z butami antypoślizgowymi. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, pomysł wejdzie w życie jeszcze przed kolejną zimą.

W przedmiotowych gablotach ma znaleźć się obuwie o różnych rozmiarach z podziałem na męskie, damskie i dziecięce. Działać mają one podobnie jak parkomaty – będzie trzeba wrzucić „dwuzłotówkę” aby wybrać wskazane obuwie. Zebrane w ten sposób środki samorząd przeznaczy na walkę z pandemią koronawirusa, między innymi za zakup maseczek dla mieszkańców oraz środków do dezynfekcji. Buty będzie można później zwrócić w kartuskim urzędzie, gdzie zostaną zdezynfekowane i ponownie wstawione do gablot.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*