Kartuzy. Radny Bystron o autobusowym połączeniu do Kościerzyny: „Do sprawy trzeba wrócić…”

Kartuzy. Radny Bystron o autobusowym połączeniu do Kościerzyny: „Do sprawy trzeba wrócić…”

„Zredagowałem wniosek do Zarządu Powiatu Kartuskiego, aby podjął czynności w kierunku likwidacji braku połączenia autobusowego na linii Kościerzyna – Kartuzy…” – informuje w mediach społecznościowych radny pow. kartuskiego Andrzej Bystron, według którego, w dobie dofinansowywania nowo powstałych linii, do sprawy należy wrócić. A co Wy sądzicie? Czy warto byłoby uruchomić autobusy z Kartuz do Kościerzyny?

Temat autobusowego połączenia z Kartuz do Kościerzyny co jakiś czas wraca jak bumerang. Nie brakuje bowiem entuzjastów uruchomienia takiej linii, jednak niestety, z perspektywy przewoźników nie byłaby ona rentowna. Teraz do sprawy wrócił radny pow. kartuskiego Andrzej Bystron, o czym świadczy opublikowany przez niego wpis w mediach społecznościowych.

-(…) Ponownie zredagowałem wniosek do Zarządu Powiatu Kartuskiego, aby podjął czynności w kierunku likwidacji braku połączenia autobusowego na linii Kościerzyna – Kartuzy z wyznaczeniem tras w następujących kierunkach: Kościerzyna – Stężyca – Brodnica Górna – Kartuzy oraz Kościerzyna – Egiertowo – Somonino – Kartuzy – pisze A. Bystron. – Dzisiaj w sytuacji realnego dofinansowywania takich nowo powołanych linii (…) by było zaniechaniem ze strony Naszych samorządów, aby ponownie do problemu nie wrócić.

Reklamy

Radny uważa, że realne byłoby stworzenie w tej sprawie „montażu finansowego” między miastem Kościerzyna, gminą Kościerzyna, gminą Stężyca, gminą Somonino,gminą Kartuzy oraz pow. kartuskim. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Kartuskiego skierował do starostwa wniosek w tej sprawie.

Już w 2020 roku jednak starostwo odniosło się do sprawy, odpowiadając na ówczesny wniosek Andrzeja Bystrona, iż taki kurs wiązałby się z wysokimi kosztami, sięgającymi rocznie blisko 78 tys. złotych netto. Tym samym w budżecie pow. kartuskiego nie ma na to środków.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*