Kartuzy. Radny Kriger niesłusznie „skarcony” przez burmistrza? „Przypisujecie sobie zasługi urzędu…”

Kartuzy. Radny Kriger niesłusznie „skarcony” przez burmistrza? „Przypisujecie sobie zasługi urzędu…”

Burmistrz Mieczysław G. Gołuński podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach „wywołał do tablicy” radnego Tyberiusza Krigera, zarzucając mu m. in. przypisywanie sobie zasług w sprawie środków z „Polskiego Ładu”. Tymczasem radny Kriger, również na łamach zKaszub.info, chwalił samorząd za działania podjęte w tym kierunku, zaznaczając, że jest to sprawa, w której ważne jest „mówienie jednym głosem”. Zobacz fragmenty wideo z sesji!

Trwa sesja Rady Miejskiej w Kartuzach. W trakcie dyskusji, dotyczącej oświaty w gminie, nieoczekiwanie doszło do wymiany zdań pomiędzy radnym Tyberiuszem Krigerem, a burmistrzem Mieczysławem G. Gołuńskim, który pojawił się na obradach. O ile ten pierwszy starał się zachować spokój, o tyle włodarz nie krył żalu do młodego rajcy, nawiązując m. in. do jego wypowiedzi w mediach społecznościowych odnośnie środków przyznanych z „Polskiego Ładu” dla samorządu.

Przypomnijmy, że radny T. Kriger również na łamach zKaszub.info pozytywnie odniósł się do faktu, iż kartuski samorząd otrzymał środki z rządowego programu, które przeznaczone zostaną na szkołę w Brodnicy Górnej. Chodzi o kwotę 5 milionów złotych. Radny chwalił samorząd podkreślając, że jest to sprawa, w której „konieczne jest, aby mówić jednym głosem”. Włodarz zasugerował jednak, że m. in. radny Kriger przypisuje sobie zasługi kartuskiego urzędu. Zobacz fragmenty wideo z sesji!

Reklamy

Obrady wciąż trwają. Można je śledzić TUTAJ.

 

 

2 komentarze

  1. Dziękujemy za opinię, natomiast źle Pan zacytował tytuł, proszę spojrzeć. 🙂 Misją zKaszub.info nie jest szczucie na burmistrza, wręcz przeciwnie. W naszym „medium”, jak Pan to ujął, każdy może zabrać głos, zarówno burmistrz, jak też Ci „niekompetentni” radni, których Pan wymienia. Co do obiektywizmu dziennikarskiego, sądząc po Pana komentarzu, to raczej dla Pana jest to obce pojęcie. Swoją drogą, bardzo ciekawy mail. Czyżby utworzony na potrzeby napisania tego komentarza? Pozdrawiam serdecznie! 🙂

  2. komentator głupoty

    Obiektywizm tego mediu jest taki sam jak TVP i TVN. Jedni szczują na opozycję, drudzy na rząd. Jedni i drudzy kłamią i manipulują. zkaszub.info ma jedyną słuszna misję – szczucie na burmistrza.
    Sam tytuł artykułu świadczy o jakimkolwiek braku profesjonalizmu piszącego ” Radny Kriger niesłusznie „skarcony” przez burmistrza” Od kiedy to gazeta dyktuje czytelnikom co jest słuszne a co nie???? Radny – będący z resztą największą gwiazdą tego portalu – nie jest rzecznikiem rady miejskiej, więc nie jest osobą która jako pierwsza powinna przekazywać mieszkańcom komunikaty z magistratu. Jest za to mistrzem bicia piany o niczym, tak jak afera choinkowa przy katedrze. Druga gwiazda to radna Kałużna. Co ich łączy? Brak jakichkolwiek kompetencji, wrzask, bicie piany i awantura. Może powinni zostać posłami – doskonale pasują do tych stanowisk. Obiektywizm dziennikarski to jak się wydaje – nikomu w tym portalu nie znana, egzotyczna zbitka słowna. Żenada.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*