Kartuzy. Umowa na budowę hali widowiskowo-sportowej przy „dwójce” podpisana

Kartuzy. Umowa na budowę hali widowiskowo-sportowej przy „dwójce” podpisana

Wkrótce spełni się wielkie marzenie społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej przy tej placówce. Koszt inwestycji to nieco ponad 29,1 mln złotych. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zadanie „Budowa pełnowymiarowej hali sportowej wraz z kompleksem strzelnic i wielofunkcyjnymi salami sportowymi przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach” stanowi kolejne etapy inwestycji, rozpoczętej w 2019 roku „Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach, wraz z budową drogi pożarowej, kotłowni gazowej, zespołu miejsc postojowych, sali sportowej wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej oraz rozbiórką istniejących elementów zespołu budynków szkolnych”.

Do przetargu na wykonanie obiektu zgłoszono 4 oferty. Najkorzystniejszą przedstawiło Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, które zaoferowało wykonanie zadania za kwotę 29 126 834,16 złotych.

Reklamy

W poniedziałek burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński podpisał umowę z właścicielami firmy Bogdanem Górskim i Marcinem Górskim.

-To historyczny moment. Przystępujemy do realizacji jednego z największych zadań ostatnich lat. Bardzo się cieszymy, bo mieszkańcy wreszcie zyskają nowoczesną halę widowiskowo-sportową, która będzie wykorzystywana nie tylko na organizację różnego typu wydarzeń sportowych, ale także kulturalnych i rozrywkowych – podkreśla burmistrz Kartuz.

Przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika powstanie pełnowymiarowa hala sportowa wraz z wielofunkcyjnym kompleksem sportowym i zespołem strzelnic z 10-torową kulową 50m i 10-torową pneumatyczną 10 m oraz dodatkowe sale sportowe wielofunkcyjne (fitness) z pełnym zapleczem socjalnym.

Na parterze prócz hali widowiskowo-sportowej znajdować się będzie też zaplecze socjalno-techniczne – hol wraz z szatnią, szatnie i łazienki dla sportowców, pokój trenerski – pomieszczenie pierwszej pomocy, magazyn, toaleta dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie gospodarcze, kotłownia, oraz wentylatornia. W sali sportowo-widowiskowej o powierzchni 1176,99 m2 i wysokości 7,5 m, będzie mieścić się pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną.

Salę będzie można podzielić na trzy części, z których każda może pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę. Wszystkie obiekty dostosowane będą dla potrzeb osób z różnymi stopniami niepełnosprawności.

Kartuski samorząd pozyskał na to zadanie dofinansowanie w wysokości 11 000 000 złotych z programu Polski Ład.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.)

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*