Kartuzy. Wznowiono prace rekultywacyjne na Jeziorze Karczemnym

Kartuzy. Wznowiono prace rekultywacyjne na Jeziorze Karczemnym

Po przerwie, spowodowanej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, powrócono do prac przy rekultywacji Jeziora Karczemnego w Kartuzach. Trwają prace w nadsektorze nr 2 – przedostatnim obszarze do oczyszczenia.

W połowie grudnia konieczne było przerwanie prac trwających na Jeziorze Karczemnym. Akwen pokrył lód, co uniemożliwiło pracę refulera. Do działania przystąpiono ponownie w pierwszych dniach stycznia.

Zanim rozpoczęto proces refulacji, przeprowadzono próby szczelności rurociągu, biegnącego przez jeziora Klasztorne Małe i Klasztorne Duże. To konieczne, by uniknąć przedostania się ładunku refulatu do ich wód.

Reklamy

Do przyjęcia wydobytych osadów przygotowana jest również gminna oczyszczalnia ścieków, zarządzana przez Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Prace rozpoczęły się na nadsektorze nr 2. Do zakończenia prac wydobywczych z Jeziora Karczemnego prócz niego pozostanie tylko nadsektor pierwszy. Termin zakończenia prac jest uzależniony od panujących warunków pogodowych.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*